Archív článků

Marek Ďopan po deseti letech definitivně končí v Pardubicích, přestupuje do Bohemians

14. listopad 2018 - Obránce Marek Ďopan byl trenéry před začátkem sezony kvůli zásadním neshodám o fungování týmu dočastně vyřazen z A týmu Sokol Pardubice. Nyní je jeho odchod po deseti letech v klubu definitivní, v pardubickém dresu se už nepředstaví a nově bude nastupovat za Bohemians, do pražského klubu odchází na přestup.

Pardubice v 1. třetině TV utkání rozhodly o své výhře nad Vinohrady

13. listopad 2018 - Východočeši zvládli důležité sokolské derby, před zaplněnou Dašickou porazili díky povedené první třetině Královské Vinohrady 7:3 a přerušili sérii čtyř proher v řadě. Svému soupeři tak odskočili v tabulce na rozdíl čtyř bodů, posunuli se na 9. místo a mohou pomýšlet na play off.

Sokolské derby v pondělí na Dašické: Pardubice – Vinohrady

11. listopad 2018 - V pondělní předehrávce 13. kola Tipsport Superligy přivítají Pardubice od 18:10 na Dašické Královské Vinohrady. Pro oba celky se bude jednat vzhledem k jejich postavení v tabulce o důležité utkání, to bude navíc okořeněné tím, že v dresu Královských Vinohrad nyní nastupují čtyři hráči, kteří si zahráli nejvyšší soutěž také za Pardubice.

Sokol Pardubice úspěšně bojuje na veteránském Prague Masters

9. listopad 2018 - Bývalí hráči Sokola Pardubice společně s Martinem Zozulákem se vydali na Prague Masters, kde od čtvrtku bojují v kategorii 35+ a skupině B. A zatím velice úspěšně, jelikož ze tří zápasů ani jeden neprohráli a postoupili do 16ti finále se skórem 17:3. To je čeká v pátek odpoledne, k vyrovnání loňského maxima v podobě postupu do čtvrtfinále jim tak chybí vyhrát dva zápasy.

Sokol po nepovedené 1. třetině padl ve výjezdním utkání s Tatranem

5. listopad 2018 - Pardubice ve druhém utkání po sobě nezvládly první třetinu, po které odcházely do kabin za nepříznivého stavu 0:4. Poté se jejich hra zlepšila, byly střelecky aktivnější než soupeř, ale v koncovce se jim příliš nedařilo. Ve třetí části korigovaly výsledek dvěma proměněnými přesilovkami.

Výjezdní utkání v Hradci Králové: Pardubice se střetnou s Tatranem

2. listopad 2018 - Pardubické florbalisty čeká v neděli venkovní duel s Tatranem Střešovice, k utkání ale nepojedou do Prahy, ale do blízkého Hradce Králové. Tatran Střešovice si pro své výjezdní utkání vybral regionálního soupeře a věří, že duelem se Sokolem Pardubice se povede zaplnit Sportovní halu Třebeš.

Sokol nezvládl zápasy s výše postavenými Vítkovicemi a Chodovem

29. říjen 2018 - Pardubické mužstvo nečekalo minulý týden nic lehkého. V pátek se vydalo do Ostravy, kde po dobrém začátku ztratilo vedení a podlehlo Vítkovicím 3:7. Ve sváteční neděli nevyšel svěřencům trenéra Štancla začátek zápasu s Chodovem a po špatné první třetině nakonec prohráli 1:12.

Pardubice proti dvěma týmům z první čtyřky: v pátek venku Vítkovice, v neděli doma Chodov

25. říjen 2018 - Po reprezentační přestávce čeká Sokol opět náročný program, tento týden se střetne s dvěma týmy z první čtyřky Tipsport Superligy. Nejprve v pátek vyrazí do Ostravy, kde se od 19:30 utká s Vítkovicemi, a v neděli bude hostit na domácí půdě Chodov, se kterým se bude snažit prolomit nepříznivou sérii osmi porážek v řadě.

Trenér juniorů Milan Randa hodnotí první část sezony

20. říjen 2018 - Pardubičtí junioři oproti minulé sezoně vylepšili své postavení v první fázi základní části, ve skupině C vybojovali sedmnáct bodů, což je zařadilo na třetí příčku a ta jim zajistila postup do výkonnostně lepší skupiny A. O průběhu první části KB ligy juniorů se rozepsal pardubický trenér Milan Randa.

Lukáš Gregor po vzájemné dohodě opouští Sokol Pardubice

17. říjen 2018 - Sokol Pardubice hlásí další změnu v kádru, po vzájemné dohodě jeho řady opustil útočník Lukáš Gregor. Ten začal v Pardubicích svou třetí sezonu, ročník 2018/2019 už ale na východě Čech nedohraje. „Je to pro nás další nepříjemná ztráta a komplikace v našem už tak poměrně úzkém kádru, ale věříme, že i s tímto si dokážeme poradit,“ komentoval jeho odchod hlavní trenér.

Pardubice v pátek udržely těsné vedení nad Ostravou, v sobotu v Otrokovicích už se jim to nepovedlo

14. říjen 2018 - Sokol Pardubice zažil náročný pátek a sobotu. Nejprve v dramatické dohrávce 2. kola udržel v hale Dašická těsné vedení 6:5 nad Ostravou a posunul se tabulkou vzhůru. Na zlepšený výkon ovšem Pardubice nenavázaly po dlouhé cestě do Otrokovic nenavázaly, proti Panthers ztratily dobře rozehraný zápas o důležité tři body. V pátek si první start v Tipsport Superlize připsal Vojtěch Kaluža, v sobotu Marek Weinelt a David Petržela.

Pardubice čekají dvě důležité bitvy během dvou dnů

11. říjen 2018 - V pátek 12. října má Sokol Pardubice na programu druhou dohrávku odloženého zápasu, po ní už tak bude mít stejně odehraných duelů jako ostatní týmy Tipsport Superligy. Východočechy čeká důležitý souboj s Ostravou, která má pouze o bod více. Odpočinek nebudou mít téměř žádný, jelikož v sobotu v poledne vyrazí do Otrokovic, kde se od 19:00 střetnou s místními Panthers.

Pardubice po úspěšném začátku nakonec padly v Brně

8. říjen 2018 - Sokol Pardubice nedokázal navázat na dva úspěšně otočené zápasy za sebou, ve kterých zvítězil v prodloužení. Do důležitého souboje proti Brnu sice vstoupil lépe a na konci první třetiny se ujal vedení, jenže to nedokázal udržel. Východočeši v polovině duelu dvakrát rychle po sobě inkasovali a i přes velkou snahu už nedokázali nepříznivý vývoj otočit.

Další obrat v podání Pardubic, vydřely dva body v Liberci

5. říjen 2018 - Sokol předvedl v dohrávce 1. kola Tipsport Superligy další úspěšný obrat, v Liberci vybojoval dva body po výhře v prodloužení. Pardubičtí třikrát dotáhli dvougólovou ztrátu, o jejich výhře v prodloužení rozhodl třetím gólem v zápase Martin Zozulák. Na šesti brankách z devíti se podílel Tomáš Dlesk (1+5).

Pardubice čeká ve čtvrtek v Liberci dohrávka 1. kola

3. říjen 2018 - První vzájemný souboj s Libercem měl mít Sokol za sebou již po úvodním kole Tipsport Superligy. Kvůli zdravotním potížím pardubického celku musely být jeho první dva zápasy odloženy a Pardubice se postaví proti rozjetému celku ze severu Čech ve čtvrtek 4. října.

Po neúspěchu proti Spartě Sokol zabral a otočil zápas s Bohemians

1. říjen 2018 - Po první třetině nedělního duelu s Bohemians to vypadalo, že Pardubice po páteční prohře 7:2 se Spartou odjedou z Prahy znovu bez bodu. Východočeši se však nevzdali a v základní hrací době dokázali srovnat z velice nepříznivého stavu 1:6. O zisku důležitých dvou bodů rozhodli následně v prodloužení.

Pardubice čeká náročný prodloužený víkend, dvakrát vyrazí do Prahy

27. září 2018 - Sokol Pardubice si bude muset na další domácí utkání chvíli počkat, nyní ho čeká šňůra čtyř venkovních duelů. První dva odehraje v tomto prodlouženém víkendu, nejprve se v pátek vydá k odpolednímu utkání proti Spartě, v neděli se střetne s Bohemians.

Junioři jsou po první polovině na 2. místě skupiny C

25. září 2018 - Juniorský tým Sokola Pardubice podává v první fázi sezony povedené výkony, z šesti zápasů vybojoval třináct bodů a je na druhé pozici skupiny C. První porážka přišla až v posledním zápase v souboji o první místo s Bohemians. Junioři odehrají ve skupině ještě tři zápasy a mají slibně nakročeno k postupu do skupiny A.

Pardubice se představily poprvé na Dašické, kde nestačily na Boleslav

24. září 2018 - I ve třetím odehraném utkání Tipsport Superligy byly Pardubice střelecky aktivnější než soupeř, jenže proti Mladé Boleslavi se trápily v koncovce ještě více než proti Znojmu. Technologové se brzy ujali vedení, což jim ve zbytku utkání hrálo do karet a úspěšně si ho hlídali. Sokol nevyužil trestné střílení a o jediný gól se postaral v závěru Teichman.

Potřetí v řadě doma, poprvé na Dašické. Sokol v neděli hostí Boleslav

22. září 2018 - Mladá Boleslav je pro Pardubice za poslední rok nejčastějším soupeřem. V minulé sezoně se tyto dva celky střetly celkem šestkrát, utkaly se také na konci srpna v Poháru, vždy zvítězila Boleslav. Tým z města automobilů zvítězil nad mužstvem z města perníku v Tipsport Superlize jedenáctkrát v řadě, Sokol naposledy slavil výhru v lednu 2015, když na domácí půdě vyhrál po nájezdech.