Archív článků

Pardubický primátor přijal zlaté florbalisty Sokola Pardubice

25. únor 2019 - Pardubičtí florbalisté si po lednovém triumfu v Poháru České pojišťovny připomněli zisk zlatých medailí na slavnostním přijetí primátorem statutárního města Pardubice Martinem Charvátem, který je přivítal v sále Jana Kašpara. „Jsem rád, že jsme se tu mohli sejít a mohl osobně poděkoval hráčům, realizačnímu týmu a vedení Sokola Pardubice za tento obrovský úspěch,“ řekl na úvod primátor.

Uzávěrka přihlášek na třetí ročník Sokol Campu se blíží!

5. únor 2019 - Na konci srpna 2019 se v rekreačním areálu Tesla Horní Bradlo uskuteční týdenní sportovní tábor našeho klubu. V termínu 24. – 31. 8. 2019 proběhne již třetí ročník Sokol Campu, který je určen pro všechny malé Sokolíky i jejich kamarády. Nezáleží na sportovní výkonnosti či pohlaví, ale na chuti užít si konec prázdnin v aktivním a sportovním duchu. Sokol Camp je určen pro děti ve věku od 6 do 15 let. UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK JE JIŽ 20. ÚNORA 2019!

Valná hromada florbalového oddílu Sokol Pardubice

28. leden 2019 - Výkonný výbor oddílu florbalu při T.J. Sokol Pardubice vyhlašuje termín konání volební valné hromady oddílu. VH hromada oddílu se uskuteční v neděli 24.2.2019 od 19:30 hodin v zasedací místnosti sportovní haly Dašická.

SOKOL PARDUBICE MÍŘÍ DO FINÁLE POHÁRU S DVĚMA STOVKAMI FANOUŠKŮ V ZÁDECH

15. leden 2019 - Finále Poháru České pojišťovny je doslova za dveřmi. Už ve středu v 17 hodin se Sokol Pardubice postaví hráčům FBC Liberec, a to vůbec poprvé v historii klubu jako finalista druhé nejprestižnější soutěže v České republice. „Je to neskutečná odměna za ty roky dřiny, které jsem florbalu obětoval moc se těším, bude to pro mě velice emotivní zahrát si finále. Myslím, že každý touží vyhrát trofej a já potom prahnu také, věřím, že se nám to s klukama může podařit a splnit si společně jeden velký sen, a to být mistři českého poháru,“ věří týmu střelec Jan Kourek.

Regionální výběry dorostenců s devíti hráči Sokola o víkendu na Dašické

10. leden 2019 - Pardubická hala na Dašické bude o víkendu 12. a 13. ledna hostit regionální výběry dorostenců, do Pardubic se sjedou florbalisté z šesti krajů. Ti nejprve v sobotu budou měři své síly ve dvou skupinách, v neděli bude probíhat play off a vítěz bude znám po čtvrté hodině odpoledne. Na domácí půdě bude zápolit také devět hráčů Sokola Pardubice, které si do výběru Pardubického kraje vybral společně se svým trenérským štábem hlavní kouč Michal Jedlička.

Švédské hvězdy a jejich zbraně v pražském obchodě Salming

30. listopad 2018 - Již v sobotu startuje v O2 Aréně dlouho očekávané Mistrovství světa ve florbale a pro všechny hráče a fanoušky florbalu to bude velká událost. Do Prahy se sjedou nejlepší hráči z celého světa a jako obvykle budou k největším favoritům šampionátu patřit týmy Švédska, Finska, Švýcarska a samozřejmě i náš národní tým.

Marek Ďopan po deseti letech definitivně končí v Pardubicích, přestupuje do Bohemians

14. listopad 2018 - Obránce Marek Ďopan byl trenéry před začátkem sezony kvůli zásadním neshodám o fungování týmu dočastně vyřazen z A týmu Sokol Pardubice. Nyní je jeho odchod po deseti letech v klubu definitivní, v pardubickém dresu se už nepředstaví a nově bude nastupovat za Bohemians, do pražského klubu odchází na přestup.

Sokol Pardubice úspěšně bojuje na veteránském Prague Masters

9. listopad 2018 - Bývalí hráči Sokola Pardubice společně s Martinem Zozulákem se vydali na Prague Masters, kde od čtvrtku bojují v kategorii 35+ a skupině B. A zatím velice úspěšně, jelikož ze tří zápasů ani jeden neprohráli a postoupili do 16ti finále se skórem 17:3. To je čeká v pátek odpoledne, k vyrovnání loňského maxima v podobě postupu do čtvrtfinále jim tak chybí vyhrát dva zápasy.

Lukáš Gregor po vzájemné dohodě opouští Sokol Pardubice

17. říjen 2018 - Sokol Pardubice hlásí další změnu v kádru, po vzájemné dohodě jeho řady opustil útočník Lukáš Gregor. Ten začal v Pardubicích svou třetí sezonu, ročník 2018/2019 už ale na východě Čech nedohraje. „Je to pro nás další nepříjemná ztráta a komplikace v našem už tak poměrně úzkém kádru, ale věříme, že i s tímto si dokážeme poradit,“ komentoval jeho odchod hlavní trenér.

Ohlédnutí šéftrenéra mládeže Ladislava Štancla za turnajem Prague Games

18. červenec 2017 - Minulý týden se v Praze uskutečnil čtrnáctý ročník největšího mládežnického turnaje na světě – Prague Games. Pardubický klub vyslal do českého hlavního města čtyři chlapecké týmy a mládežnický šéftrenér Ladislav Štancl se nyní ohlíží za jejich výkony a celkovou atmosférou na turnaji.

Florbal míří na Světové hry do Polska. Vyrazit můžete i vy!

11. červenec 2017 - Světové hry jsou druhou největší multisportovní událostí na světě a konají se jednou za čtyři roky. Pořadatelství v roce 2017 získala nedaleká Vratislav a vůbec poprvé se zde jako medailový sport představí také florbal. Český florbal nabízí fanouškům možnost nákupu vstupenek a cesty na závěrečné dny turnaje.

A tým má za sebou první část přípravy. Zakončil ji šestým místem na turnaji Bohemia Trophy

4. červenec 2017 - Hráči superligového A týmu si mohou úvodní fázi letní přípravy odškrtnout jako splněnou. Nabírání fyzických sil proložily dva turnaje – pardubický Sokol Cup a prestižní Bohemia Trophy. Právě druhý turnaj udělal za první částí přípravy pomyslnou tečku.

Konfrontace se světovou špičkou! A tým se zúčastní prestižního turnaje Bohemia Trophy

27. červen 2017 - Od 28. června do 2. července se v Mladé Boleslavi a Praze uskuteční první ročník přípravného turnaje Bohemia Trophy. Sokol je jedním ze tří českých zástupců, kteří se mezinárodního měření sil zúčastní. Kromě něj do turnaje naskočí také Mladá Boleslav, pražská Sparta, švédské celky IBK Dalen a AIK Stockholm a švýcarský celek Tigers Langnau.

První herní test je tu. A tým čeká tradiční Sokol Cup

21. červen 2017 - Do začátku sezóny 2017/2018 zbývá ještě přes dva měsíce, ovšem letní příprava pardubických florbalistů už je několik týdnů v plném proudu. První herní zkouškou přípravného období bude tradiční Sokol Cup, který se letos uskuteční v netradičním termínu od 23. do 24. června na Dašické.

Rozloučení se sezónou 2016/2017 proběhne v sobotu u Žlutého psa

12. červen 2017 - Pardubický klub letos poprvé pořádá celoklubové rozloučení s uplynulou sezónou. Akce, která je určená pro všechny mládežnické i dospělé florbalové kategorie Sokola, se uskuteční v sobotu 17. června od 15 hodin v Music clubu Žlutý pes.

Sokol má nový partnerský klub. Navázal spolupráci se Rtyní v Podkrkonoší

23. květen 2017 - Spolupráce pardubického klubu s menšími kluby v regionu expanduje až k polským hranicím. Vedení Sokola se totiž od nové sezóny dohodlo na vzájemné spolupráci s klubem Orel Rtyně v Podkrkonoší.

Změny v kádru A týmu pro sezónu 2017/2018

15. květen 2017 - Minulý týden jsme vás informovali o změnách v realizačních týmech elitních celků a nyní přichází na řadu hráčská složka. I když se v Pardubicích nekonala tak výrazná škatulata jako před rokem, k několika změnám přece jenom došlo.

Letošní sezóna odhalila naše slabé stránky, říká sportovní ředitel Martin Zozulák

14. květen 2017 - Kromě toho, že střílel důležité branky v dresu A týmu, staral se i o sportovní chod celého klubu. Martin Zozulák má za sebou první rok ve funkci sportovního ředitele klubu a v rozhovoru přiznává, že letošní sezóna pro něj nebyla úplně nejjednodušší.

Většina předsezónních cílů se nám podařila zrealizovat, říká šéftrenér mládeže Ladislav Štancl

11. květen 2017 - Má za sebou první sezónu v pardubickém klubu a hned dotáhl juniory k nejlepšímu umístění v historii. Nyní stojí před Ladislavem Štanclem další výzva. Současně s funkcí pardubického šéftrenéra mládeže povede od nové sezóny tým dorostenců.

Přípravy na novou sezónu. Realizační týmy elitních týmů Sokola se dočkají několika změn

10. květen 2017 - Ihned po skončení sezóny 2016/2017 začaly v pardubickém klubu přípravy na následující ročník. My vám samozřejmě všechny novinky postupně představíme a začínáme změnami v realizačních týmech. Odlišná složení trenérských postů totiž najdeme od nové sezóny u A týmu, juniorů i dorostenců.