Archív článků

Je to splněný dětský sen, říká juniorský mistr světa Martin Haleš

14. květen 2019 - Pardubický florbal má svého mistra světa, v kanadském Halifaxu se jím stal na světovém šampionátu juniorů brankář Martin Haleš. Ten byl jedním ze základních stavebních kamenů českého národního týmu, svými skvělými výkony si dokonce řekl o místo v All-star týmu celého mistrovství.

První branka v reprezentaci po 79 vteřinách? Vysněný start, říká Lukáš Kučera

29. duben 2019 - Věkem ještě dorostenec, po celou uplynulou sezonu už ale pardubický útočník Lukáš Kučera nastupoval v juniorské kategorii, kde navíc nebyl rozhodně jen do počtu. V KB lize juniorů nastřílel ve 37 zápasech 42 branek a připsal si také 31 asistencí. I díky těmto číslům se probojoval do národního výběru U17, s nímž absolvoval v minulém týdnu v Chomutově mezinárodní turnaj a při své první reprezentační zkušenosti zaznamenal ve čtyřech utkáních tři góly, k nimž přidal také jednu asistenci.

Na Sokol nemůžu vzpomínat jinak než fantasticky, říká po konci Jan Bílý

25. duben 2019 - Před dvěma lety přesedlal Jan Bílý z dráhy úspěšného hokejbalisty na florbal, kterému se začal plně věnovat a stal se z něj obránce Sokolu Pardubice. Za pardubický klub odehrál během dvou sezon v nejvyšší soutěži šedesát utkání, v nichž posbíral čtrnáct kanadských bodů (5+9) a dvaasedmdesát trestných minut. Nyní se rozhodl ukončit kariéru ve vrcholovém florbalu, bude se věnovat trénování a znovu také hokejbalu.

Zapojili jsme mladé hráče a zažili spoustu parádních akcí, hodnotí sezonu juniorů trenér Randa

10. duben 2019 - Pro pardubické juniory už, stejně jako pro A tým, letošní sezona skončila, tu jim ukončila ve čtvrtfinále B play off KB ligy juniorů Ostrava. „Hodnocení uplynulého ročníku je pozitivní. Během něho jsme do týmu zařadili hodně mladých hráčů, dokázali hrát vyrovnané zápasy s týmy z TOP4, najezdili asi o 3000 kilometrů méně než minulý rok a zároveň zažili spoustu parádních akcí. Se sezonou jsem spokojený a konec ve čtvrtfinále B je asi zrcadlem toho, jak kvalitní kádr jsme měli,“ říká v posezonním hodnocení hlavní trenér juniorů Milan Randa.

Sezona mi ukázala strašně moc. Ať je to jakkoliv, je super vyhrát poslední zápas sezony, říká trenér Štancl

28. březen 2019 - A tým Sokola Pardubice vstoupil do nové sezony pod vedením Ladislava Štancla a jeho asistenta Jana Černohorského, kteří sice nastoupili na lavičku již v závěru minulého ročníku, nyní to pro ně ale byla celá premiérová sezona v Tipsport Superlize. Kádr prošel větší obměnou a v průběhu soutěže se potýkal s výkonnostními výkyvy, povedlo se mu ale získat dvě trofeje, navíc se v play down zachránil nejrychlejším možným způsobem.

První místo nás těší. Cílem je postup na závěrečný turnaj do Plzně, říká trenér dorostenců Formánek

23. březen 2019 - Také pardubičtí dorostenci už mají za sebou základní část, po které mohli slavit prvenství ve skupině C 1. ligy dorostenců. Z dvaceti utkání vybojovali čtyřicet devět bodů za šestnáct vítězství, jednu remízu a tři porážky. Do vyřazovacích bojů jdou tak z nejlepší pozice a v první sérii, kde se utkají s Uherským Brodem, budou mít v neděli 24. března na Dašické výhodu domácího prostředí.

Musíme být připraveni mentálně a psychicky, velí před play down trenér Ladislav Štancl

6. březen 2019 - Florbalisté Sokola Pardubice se dlouhou dobu drželi v blízkosti postupu do vyřazovacích bojů či přímé záchrany, nezvládli však závěr základní části Tipsport Superligy a po šesti porážkách v řadě nakonec skončili s dvaceti body na třinácté pozici. O udržení se v nejvyšší soutěži se budou muset v 1. kole play down poprat s Bulldogs Brno, které skončilo se stejným bodovým ziskem před nimi a série tak začne tento víkend na jejich hřišti.

První polovinu můžeme hodnotit se smíšenými pocity, říká trenér Štancl

27. listopad 2018 - Tipsport Superliga se před reprezentační pauzou a světovým šampionátem v Praze překlopila do své druhé poloviny. Sokol Pardubice se s omlazeným kádrem nachází ve spodní polovině tabulky, ve čtrnácti utkáních získal třináct bodů. Nic ještě ale není ztraceno, poslední postupové místo do play off je vzdálené tři body, ve spodní polovině tabulky jsou minimální bodové rozdíly.

Chci týmu pomoci k co nejlepšímu výsledku, říká nová pardubická posila Jan Bílý

27. červen 2017 - Má za sebou úžasnou hokejbalovou kariéru, během níž posbíral kompletní medailovou sbírku z mistrovství světa a vyhrál českou extraligu. Nyní se pětadvacetiletý Jan Bílý pokusí prorazit ve sportu s děrovaným míčkem, stal se totiž novou akvizicí florbalistů pardubického Sokola.

Když se ohlédnu, vidím stovky tváří, říká s A týmem se loučící Martin Junek

30. květen 2017 - Od roku 2010, kdy pětadvacetiletý forvard do Pardubic přestoupil, posbíral v A týmu přes stovku startů. Byl u několika milníků pardubického florbalu, zažil pád do první ligy i následný postup zpět do nejvyššího florbalového patra. Po sedmi letech v Sokole se však Martin Junek rozhodl dát vrcholovému florbalu vale.

Na první zápas v extralize nikdy nezapomenu, říká s A týmem se loučící Dominik Chmelař

25. květen 2017 - V pardubickém klubu působí od roku 2001, kdy v Sokole začal s florbalem jako elév. Nyní, o šestnáct let později, se Dominik Chmelař rozhodl ukončit své působení v A týmu. Jak ale brilantní technik a mistr prohazovaček sám říká, v pardubickém klubu tak úplně nekončí.

Světový šampionát byl obrovský zážitek, říká Přemek Pakosta

19. květen 2017 - Ve své druhé sezóně v A týmu si připsal výtečných sedmadvacet kanadských bodů a přispěl k důležité superligové záchraně. Uplynulý ročník pak útočník Přemek Pakosta zakončil bronzovou medailí z mistrovství světa juniorů.

Rozhodně nic nebalíme, říká pardubický trenér Milan Koubek

21. prosinec 2016 - V průběhu sezóny přebral trenérské kormidlo po Ondřeji Vichrovi a po výborném začátku se spolu s celým týmem dostal do útlumu. Pardubický trenér Milan Koubek má nyní náročný úkol – vrátit Sokolu vítězné myšlení a herní pohodu.

Snažím se týmu pomáhat, jak jen to jde, říká kapitán Karel Brychta

9. listopad 2016 - Pokračujeme v rozhovorech s hráči A týmu, kteří nesou záštitu nad jednotlivými body Sokolského kodexu. Patronem jeho druhého bodu, kterým je „Pokora“, je kapitán Karel Brychta.

Sokol byl pro mě vždy na prvním místě, říká Martin Zozulák

19. říjen 2016 - Jak jsme slíbili, tak plníme. S každým hráčem, který je spojený s bodem Sokolského kodexu, vám přineseme speciální rozhovor. Jako prvního jsme vyzpovídali Martina Zozuláka, který je patronem bodu „Jsem Sokol“.

Můj odchod jednou musel přijít, říká končící brankář Zdeněk Tvrdý

15. červen 2016 - Odchody z A týmu budou mít dopad také na pardubické brankoviště. V klubu totiž před touto sezónou skončil havlíčkobrodský rodák Zdeněk Tvrdý.

Naším cílem je posun mezi TOP kluby, říká předseda klubu Vít Drašar

10. květen 2016 - Každý rok vám nabízíme ohlédnutí za uplynulou sezónou s naším předsedou Vítem Drašarem. Ani letos vás o jeho postřehy nemůžeme ochudit. Řeč byla o minulé sezóně, o změnách v organizační struktuře klubu, ale také o budoucnosti.

Chtěl bych stihnout poslední tři zápasy základní části, říká Jakub Burian

12. leden 2016 - Již téměř čtyři měsíce chybí v pardubické sestavě nejkreativnější hráč celého týmu Jakub Burian, který se zranil ve 2. kole proti Tatranu Střešovice. V současné době nabírá kondici tak, aby stihl závěr sezony. Drtivou většinu rozhovorů a článků má v našem klubu na starosti právě Jakub, tentokrát se role výjimečně obrátily a vyzpovídali jsme také Jakuba, který se rozpovídal nejen o florbalových tématech.

Chceme do play off, shodují se juniorské posily z Litomyšle

10. listopad 2015 - Před sezónou se do Pardubic přestěhovala pětice juniorských hráčů Litomyšle. Patrik Petr, Přemek Pakosta, Dominik Bartoš, Martin Štarman a Jan Kulhavý přestoupili do východočeské metropole především za možností hrát nejvyšší tuzemské soutěže. Už nyní je jasné, že vedení klubu udělalo skvělý tah, když celou pětici do Pardubic přivedlo. Obránce Jan Kulhavý bohužel stále léčí zranění z letní přípravy, tudíž jsme vyzpovídali zbylé čtyři.

Doufám, že nás fanoušci poženou za výhrou, věří brankář Jakub Levínský

25. září 2015 - Strážce pardubické svatyně Jakub Levínský neměl v prvním kole rozhodně jednoduchou úlohu. Se svojí rolí se popasoval víc než dobře, ani jeho spolehlivý výkon ovšem na body nestačil. Šanci na reparát má s celým týmem již v sobotu proti Tatranu Střešovice.