Archív článků

Sokol porazil Bulldogs 4:0 na zápasy a slaví záchranu Superligy

18. březen 2019 - Pardubice navázaly na dvě výhry z Brna a také před domácími fanoušky slavily dvě vítězství, čímž se definitivně zachránily v Tipsport Superlize i pro následující ročník. Ani jeden z duelů na Dašické však nebyl jednoduchý, ve třetím utkání série rozhodl Sokol dvě minuty před koncem a v poslední zápas sezony vybojovaly ve svůj prospěch až v nájezdech, v obou případech rozhodl kapitán Zozulák.

Pardubice udělaly proti Bulldogs dva úspěšné kroky za záchranou

11. březen 2019 - Východočeši úspěšně v Brně vstoupili do boje o záchranu nejvyšší soutěže. V obou víkendových zápasech proti Bulldogs se ujali vedení, které nepustili a před domácími zápasy si vybudovali velice dobrou pozici, když vedou 2:0 na zápasy. Na první výhře v sérii 7:4 měl velký podíl kapitán Zozulák, jenž vstřelil čtyři branky. Ve druhém utkání navázal na svůj dobrý výkon z prvního zápasu Adam Šmíd, který se postaral o dva ze tří gólů Sokola.

Rychlé pardubické vedení Otrokovice nesrazilo a přišel obrat

25. únor 2019 - Východočeši měli parádní nástup do posledního utkání základní části Tipsport Superligy, skóre otevřeli již po jednadvaceti vteřinách. Náskok navýšili na konci třetiny, jenže po čtyřiceti minutách už byl stav nerozhodný 2:2. Panthers deset minut před koncem otočili vývoj ve svůj prospěch a Pardubicím se už ani přes viditelnou snahu v závěru srovnal nepovedlo.

Pardubice v těžké bitvě těsně nestačily na Českou Lípu

11. únor 2019 - Sokol měl po problémech s rozbitým autobusem na cestě do České Lípy dobrým vstup do utkání, skóre otevřel Janeček. Vedení překlopil znovu na stranu hostů Krigovský, jenže poté už musely Pardubice dotahovat, poprvé se jim to povedlo, podruhé už ani přes velkou snahu ne. Aktuálně tak ztrácí dvě kola před koncem základní části na desátou Českou Lípu pět bodů.

Sokol vybojoval proti Chodovu cenný bod

9. únor 2019 - Východočeši vstoupili do zápasu na Jižním Městě bez kapitána Zozuláka, v 6. minutě se ujali vedení, které drželi polovinu zápasu. Po vyrovnání Chodova si ještě třikrát vypracovali jednogólový náskok, a to i přesto, že domácí byli střelecky aktivnější. Sokol však čtyři minuty před koncem inkasoval vyrovnávací branku a nakonec se musel smířit jen s bodem po prohře v prodloužení.

Pardubice vyšly proti Tatranu střelecky na prázdno

28. leden 2019 - Východočechům se nepovedlo napravit předchozí domácí nezdary a Tatran jim vystavil lekci z produktivity. Do vedení se dostal v 16. minutě využitou přesilovkou, do rozhodujícího náskoku utekl čtyřmi přesnými zásahy ve druhé části a ve třetí třetině se prosadil také v oslabení.

Sokol po dobrém začátku těsně prohrál s Ostravou

20. leden 2019 - Východočeši posilnění dvěma důležitými výhrami vyrazili v sobotu do Ostravy, kde v souboji o udržení si naděje na play off potřebovali navázat na předchozí vítězství. To se jim v úvodu povedlo, jenže Ostrava otočila vývoj zápasu a Sokol v závěru pouze snížil na konečných 2:3.

Pardubice slaví historicky první triumf v Poháru!

17. leden 2019 - Finále Poháru České pojišťovny hrané v Olomouci nabídlo dramatickou podívanou, po jejím konci poprvé v historii klubu zvedly trofej z Poháru nad hlavu Pardubice, které přijelo podpořit přes dvě stě fanoušků. Sokol jako první inkasoval, ještě v první třetině ale otočil vývoj utkání a v jeho polovině vedl o tři branky. V závěru pardubičtí florbalisté obětavou hrou ubránili těsný náskok.

Sokol zvládl dramatický School match ve Znojmě za tři body

14. leden 2019 - Pardubice pokračovaly ve svém náročném programu pondělním dopoledním utkáním ve Znojmě. School match před zcela zaplněnou halou nabídl dramatickou podívanou, pardubičtí florbalisté ale dokázali uhájit své vedení, ukončili sérii čtyř porážek v řadě a zároveň získali důležité tři body, které je posunuly tabulkou na jedenáctou pozici.

Pardubice v posledním domácích zápase v řadě nestačily na Spartu

12. leden 2019 - Sokol Pardubice nezvládl sobotní dohrávku 19. kola Tipsport Superligy, v té se mu nepovedla zejména druhá část, ve které Sparta odskočila na rozdíl šesti branek a rozhodla o svém vítěztsví. Pardubičtí bohužel nedokázali napravit vysokou porážku z posledního utkání a v Superlize prohráli počtvrté v řadě. Pardubický kapitán Martin Zozulák zaznamenal 268 gól, čímž se stal druhým nejlepším střelcem v historii nejvyšší soutěže.

O prohře Pardubic s Vítkovicemi rozhodla třetí třetina

7. leden 2019 - Východočeši nedokázali v utkání 18. kola Tipsport Superligy proti Vítkovicím navázat na čtvrteční výhru proti Ostravě a po nepovedené třetí třetině prohráli vysokým rozdílem devíti branek. Dvakrát v utkání stáhli gólové manko, jenže to bylo málo, ani jednou se jim nepovedlo vyrovnat skóre.

Pardubice slaví po porážce Ostravy postup do finále Poháru

4. leden 2019 - Východočeši nastoupili do semifinále Poháru České pojišťovny proti Ostravě ideálně, jako první inkasovali, to je ale nezlomilo a rychle si vzali vedení na svou stranu. Po mírném zaváhání na začátku druhé části opět zabrali a svůj náskok ještě postupně navyšovali, po výhře 10:4 mohli slavit historicky první postup do finále Poháru České pojišťovny.

Pardubice v dramatickém domácím souboji obraly Liberec o bod

22. prosinec 2018 - V posledním letošním utkání viděli diváci na Dašické atraktivní podívanou, celkem padlo sedmnáct branek a zápas dospěl až do prodloužení. Pardubickému celku nepomohly ani čtyři přesné trefy kapitána Zozuláka, zápas skončil shodným výsledkem jako první letošní vzájemné střetnutí, Liberec si odvezl dva body za výhru 9:8 v prodloužení.

Náročný pardubický týden: dvě výhry a jedna prohra

17. prosinec 2018 - Pardubický A tým prožil po dlouhé reprezentační pauze náročný týden, ve kterém sehrál hned tři zápasy. Nejprve si Sokol v úterý zajistil postup v Poháru České pojišťovny přes Hattrick Brno výhrou 11:10 po samostatných nájezdech. Do zápasového kolotoče Tipsport Superligy se Pardubice vrátily úspěšným obratem proti Bohemians a výhrou 8:7 po prodloužení. Jenže na závěr týdne v neděli podlehly ve výjezdním utkání v Chrudimi Bulldogs Brno 6:9.

Sokol utrpěl v Mladé Boleslavi vysokou porážku

19. listopad 2018 - Východočeši nedokázali navázat na zlepšené výkony z předchozích dvou utkání a v posledním zápase před dlouhou reprezentační přestávkou padli v Mladé Boleslavi vysoko 13:4.

Pardubice v 1. třetině TV utkání rozhodly o své výhře nad Vinohrady

13. listopad 2018 - Východočeši zvládli důležité sokolské derby, před zaplněnou Dašickou porazili díky povedené první třetině Královské Vinohrady 7:3 a přerušili sérii čtyř proher v řadě. Svému soupeři tak odskočili v tabulce na rozdíl čtyř bodů, posunuli se na 9. místo a mohou pomýšlet na play off.

Sokol po nepovedené 1. třetině padl ve výjezdním utkání s Tatranem

5. listopad 2018 - Pardubice ve druhém utkání po sobě nezvládly první třetinu, po které odcházely do kabin za nepříznivého stavu 0:4. Poté se jejich hra zlepšila, byly střelecky aktivnější než soupeř, ale v koncovce se jim příliš nedařilo. Ve třetí části korigovaly výsledek dvěma proměněnými přesilovkami.

Trenér juniorů Milan Randa hodnotí první část sezony

20. říjen 2018 - Pardubičtí junioři oproti minulé sezoně vylepšili své postavení v první fázi základní části, ve skupině C vybojovali sedmnáct bodů, což je zařadilo na třetí příčku a ta jim zajistila postup do výkonnostně lepší skupiny A. O průběhu první části KB ligy juniorů se rozepsal pardubický trenér Milan Randa.

Pardubice v pátek udržely těsné vedení nad Ostravou, v sobotu v Otrokovicích už se jim to nepovedlo

14. říjen 2018 - Sokol Pardubice zažil náročný pátek a sobotu. Nejprve v dramatické dohrávce 2. kola udržel v hale Dašická těsné vedení 6:5 nad Ostravou a posunul se tabulkou vzhůru. Na zlepšený výkon ovšem Pardubice nenavázaly po dlouhé cestě do Otrokovic nenavázaly, proti Panthers ztratily dobře rozehraný zápas o důležité tři body. V pátek si první start v Tipsport Superlize připsal Vojtěch Kaluža, v sobotu Marek Weinelt a David Petržela.

Pardubice po úspěšném začátku nakonec padly v Brně

8. říjen 2018 - Sokol Pardubice nedokázal navázat na dva úspěšně otočené zápasy za sebou, ve kterých zvítězil v prodloužení. Do důležitého souboje proti Brnu sice vstoupil lépe a na konci první třetiny se ujal vedení, jenže to nedokázal udržel. Východočeši v polovině duelu dvakrát rychle po sobě inkasovali a i přes velkou snahu už nedokázali nepříznivý vývoj otočit.