Aktuální zprávy  |  17. září 2014

Uplynulo devět let od prvního zápasu mezi elitou

Uplynulo devět let od prvního zápasu mezi elitou

Je tomu už dlouhých devět let, co Sokol PPAS Pardubice nastoupil ke svému prvnímu utkání na extraligovém poli. 17. září 2005 sehrál doma první kolo tehdejší Fortuna extraligy s 1. SC SSK Vítkovice. Dva góly vstřelil toho času osmnáctiletý Zozulák.

Nový web florbalový klub Sokol PPAS Pardubice nespustil zrovna dnes jen tak pro nic za nic. Přesně před devíti lety totiž pardubičtí florbalisté sehráli svůj historicky první zápas v české nejvyšší soutěži. V prvním kole tehdejší Fortuna extraligy přívítali Sokoli doma 1. SC SSK Vítkovice.

„Na první extraligový zápas si moc dobře vzpomínám i devět let po něm. V té době jsem byl suverénně nejmladším hráčem v týmu a florbal se hrál na trochu jiné úrovni než dnes. Když jsme tenkrát přijeli do naší domácí haly v Chlumci nad Cidlinou a bylo tam neuvěřitelných 70 diváků, byli jsme dost překvapení,“ vzpomíná Martin Zozulák.

Podle jeho slov byly Vítkovice tenkrát považovány na černého koně soutěže, ale Východočeši první souboj v extraligové sezóně 2005/2006 zvládli na výbornou. Domácí hráče nastartoval gól tehdy osmnáctiletého Zozuláka ze třetí minuty. „Byl to první extraligový gól v historii klubu, vzpomínám na to moc rád. Věřte mi, že pozápasové oslavy tenkrát stály za to,“ směje se pardubická patnáctka.

V devaténácté minutě sice Vítkovice srovnaly skóre zásluhou Sladkého a záhy se dostaly do jednobrankového vedení, když se o osm minut později prosadily znovu, ale Pardubice se nezvdaly a nastal obrat.

Ve 32. minutě vyrovnal na 2:2 nynější kapitán Karel Brychta, aby o dvě minuty později mohl třetí branku domácích vstřelit znovu Martin Zozulák. Jeho kolegové potom přidali ještě další tři branky a konečné skóre tak bylo 6:2. Florbalové Pardubice se tak mohly radovat z historicky první výhry na extraligovém poli!

„Už tenkrát byly Vítkovice považovány za černého koně soutěže a já se bál, že nás doslova sfouknou jako svíčku. Nakonec jsme ale svíčku foukali my a extraliga si začala zvykat na do té doby neobjevenou osobní obranku, se kterou jsme přišli jako první,“ praví hrdě Zozulák.

Sokol Pardubice – 1. SC SSK Vítkovice 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky domácích: 3. Zozulák – 1:0, 32. Brychta (Drašar) – 2:2, 34. Zozulák (Felsenberg) – 3:2, 43. Kunát (Dašar) – 4:2, 51. Vacík (Drašar) – 5:2, 57. Přinesdomů (Paukrt) – 6:2.

Soupiska Pardubic v sezóně 2005/2006: Paukrt, Pipek – Musil, Kosejk, Kunát, Felsenberg, Janovský, Zatloukal – Drašar, Vacík, Cibere, Zozulák, Brychta, Přinesdomů, Chovanec, Vichr, Trojan, Černohorský, Hoffman, Voják.