A-tým, Junioři  |  30. srpen 2017

Vše, co byste měli vědět před začátkem sezóny 2017/2018

Vše, co byste měli vědět před začátkem sezóny 2017/2018

1. září. Toto datum letos nemají v kalendáři vyznačené všichni školou povinní, ale především florbaloví fanoušci. Už v pátek se totiž znovu roztočí kolotoč s názvem Tipsport Superliga, do kterého naskočí opět i florbalisté pardubického Sokola. I když se v Pardubicích nekonala tak výrazná škatulata jako před rokem, k několika změnám přece jenom došlo. Zde je souhrn všeho podstatného, co byste měli před začátkem sezóny vědět.

Tradičně rušné léto – nový hlavní partner, ticketing či rozvoj regionální spolupráce
Do nové sezóny vstupuje pardubický florbal s novým hlavním partnerem, kterým se stala společnost Hytex Production s.r.o. Logo společnosti, která je významným výrobcem a poskytovatelem služeb v oblasti environmentálních technologií, mohli fanoušci na Dašické vídat už v loňské sezóně. „S jednatelem a ředitelem společnosti Radimem Syrovým jsme navázali spolupráci minulé léto a po celou sezónu byla společnost Hytex významným partnerem. Nyní jsme se společně domluvili na vylepšené spolupráci, díky níž se stal Hytex naším hlavním partnerem pro další ročník,“ říká manažer klubu Petr Musil. „O pardubickém florbale jsem se více dozvěděl zhruba před třemi lety právě od Petra Musila, se kterým se známe již více než tři desetiletí. Vzhledem k naší sportovní minulosti se zajímám o sportovní dění v regionu a Petrem mi byl přiblížen chod pardubického klubu, jeho zázemí, podmínky a vize. Bylo velmi zajímavé z části proniknout do zákulisí superligového týmu, což byl první impuls k zamyšlení se, zda tento klub nějakým způsobem nepodpořit. No a jak to dopadlo už vidíte sami,“ vysvětluje Syrový cestu k pardubickému florbalu. 
Další novinka se týká nového systému předprodeje vstupenek a ticketingu na domácí utkání Sokola. V rámci zvyšování komfortu a servisu pro naše fanoušky bude od ročníku 2017/2018 možné zakoupit vstupenky a permanentky v online předprodeji přímo na konkrétní místa v hale na Dašické. „Už od pátečního 1. kola Tipsport Superligy, ve kterém doma vyzveme Tatran Střešovice, spouštíme ve spolupráci se společností Deep Vision nový systém předprodeje a ticketingu. Nyní si mohou naši fanoušci vybrat konkrétní místo online z pohodlí domova a jednotlivé vstupenky či celosezónní permanentky zakoupit přímo ze svého mobilu či počítače,“ říká předseda klubu Vít Drašar. Současně došlo k úpravě cen vstupného na domácí utkání pardubických florbalistů. Klasická vstupenka bude stát dospělé návštěvníky padesátikorunu, studenti a mládež pak zaplatí "dvacku". Do systému předprodeje vstupenek se návštěvníci proklikají přes vylepšené klubové webové stránky www.florbalpardubice.cz, ale na všechna domácí utkání zakoupí vstupenky i nadále také přímo u vstupu do haly na Dašické. 
Východočeský klub rovněž rozšířil portfolio partnerských klubů, nyní spolupráce pardubického klubu s menšími kluby v regionu expanduje až k polským hranicím. Vedení Sokola se totiž od nové sezóny dohodlo na vzájemné spolupráci s klubem Orel Rtyně v Podkrkonoší, který se tak připojil k Litomyšli a Přelouči. „Klub ze Rtyně nás oslovil, jestli by nebyla možnost se u nás podívat na nějaké tréninky a zároveň k nám na test přivést nějaké hráče. Musím přiznat, že jsme dlouho váhali, jestli je vůbec tato spolupráce přínosná vzhledem k poměrně velké vzdálenosti mezi námi. Ovšem kluci nás přesvědčili svým aktivním přístupem a totálním nadšením pro florbal. Za tuto spolupráci jsme jednoznačně rádi a těšíme se, že ji budeme společně aktivně rozvíjet,“ říká pardubický sportovní ředitel Martin Zozulák.

Neměnné cíle A týmu – útok na vytoužené play off
Předsezónní ambice východočeského celku už zřejmě nikoho nepřekvapí. I letos budou hráči z města perníku útočit na umístění v elitní osmičce a na premiérový postup do play off. V cestě jim nyní bude stát 13 protivníků, před nadcházející sezónou totiž došlo k rozšíření účastníků Tipsport Superligy o dva týmy. Nováčky v nejvyšší soutěži jsou florbalisté České Lípy, Znojma a Ústí nad Labem, směrem dolů naopak putovalo Kladno – jeden z nejnepříjemnějších pardubických soupeřů.
Do sezóny 2017/2018 povede Sokol z pozice hlavního trenéra opět Milan Koubek, který k sobě má asistenta Ondřeje Vichra a do pozice hrajícího asistenta se rovněž posunul i Martin Zozulák. Trenérský tým tak zůstává praktický totožný s tím loňským, řádnou obměnou ovšem v létě prošel hráčský kádr. V A týmu už dále nepokračují Dominik Chmelař s Martinem Junkem, kteří se rozhodli ukončit florbalovou kariéru na nejvyšší úrovni. Jakub Burian má nyní kvůli opakovanému zranění kolene zdravotní pauzu, Jonáš Mědílek se vrátil do mateřského Náchoda, do pražské Sparty přestoupil obránce Dominik Bartoš a do značné části ročníku navíc nezasáhne ani kanonýr Martin Zozulák, který se taktéž zotavuje po operaci zraněného kolene. Naopak součástí A týmu jsou nově příchozí obránci Jiří Jedlička ze Svitav a Marcel Lehký z Hradce Králové a do kádru trenéra Milana Koubka se trvale posunula pětice loňských juniorů (Patrik Petr, Přemek Pakosta, Jan Savický, Petr Musil a Jakub Víšek). Pardubický dres oblékne rovněž Jan Bílý, který má za sebou úžasnou hokejbalovou kariéru, během níž posbíral kompletní medailovou sbírku z mistrovství světa a vyhrál českou extraligu. Nyní se pokusí prorazit ve sportu s děrovaným míčkem. „Po dlouhém rozmýšlení, radách od nejbližších a zjišťování si informací jsem se nakonec rozhodl, že se budu věnovat florbalu na nejvyšší úrovni. Sám vím, že tento krok vyvolá spoustu emocí – pozitivních i negativních, ale jsem rád, že rodina a moji nejbližší kamarádi mě v tomto kroku podpořili a přáli mi to. Mezi mé hlavní cíle určitě patří, abych se probojoval do týmu a pomohl mu k co nejlepšímu výsledku,“ říká.
A tým má za sebou tradičně náročnou přípravu, která proběhla opět pod taktovkou kondičního trenéra Petra Mlatečka. V rámci ní se hráči Sokola zúčastnili i dvou prestižních turnajů. Tím prvním byl první ročník Bohemia Trophy v Praze a Mladé Boleslavi, za účasti světových velkoklubů. Sokol zde postupně vyzval pražskou Spartu, AIK Stockholm, IBK Dalen a Tigers Langnau. Z pětice utkání nakonec Východočeši vydolovali pouze bod za prohru se Spartou po nájezdech, ovšem zkušeností do další sezóny načerpali nepočítaně. „Turnaj byl pro nás stoprocentně přínosný. Částečné zklamání je s výsledky, které jsme chtěli samozřejmě udělat lepší, ale měřit síly s nejlepšími týmy světa je rozhodně cesta, jak náš tým posouvat dopředu,“ řekl po turnaji asistent trenéra Ondřej Vichr. V srpnu pak Sokol vyrazil na tradiční Czech Open, kde nastoupil v kategorii PRO. Po celkem vydařené základní skupině však pardubičtí florbalisté narazili hned v prvním utkání play off a s turnajem se rozloučili už v šestnáctifinále po prohře na nájezdy 2:3 s Kladnem. Poslední herní test však dopadl pro svěřence trenéra Koubka náramně. Na čtyřdenním soustředění ve Skutči porazili minulý týden superligového nováčka z České Lípy vysoko 14:3.

Na co se těšit – útok na divácký rekord v Tipsport areně, Klub ligových hráčů
 Sezóna 2017/2018 začíná hráčům A týmu v pátek 1. září domácím zápasem proti Tatranu Střešovice. Oba celky se poprvé od roku 2012 utkají v hale na Dašické, vždy poté totiž nastoupili ke vzájemnému utkání v pardubické Tipsport areně. V posledním vzájemném klání těchto dvou soupeřů zde padl divácký rekord základní části – 2112 diváků. O něj Sokol přišel po prosincovém utkání brněnských Buldoků, kteří ho rovněž v zápase s Tatranem překonali o dvě stě diváků. Vedení pardubického klubu nyní chce vrátit rekord zpět do Pardubic. „Budeme se o něj pokoušet v sobotu 16. září od 14 hodin v zápase proti Znojmu. Na tomto utkání pracujeme průběžně několik měsíců, spustili jsme odpovídající kampaň, připravujeme na české poměry nadstandardní zápasovou produkci a děláme opravdu všechno pro to, abychom vrátili rekord domů. Už nyní můžeme fanouškům slíbit to, že si ze zápasu odnesou náramný zážitek,“ říká manažer klubu Petr Musil. Na tento zápas zvou na sociálních sítích diváky prostřednictvím video pozvánek osobnosti ze světa sportu i kultury, namátkou například hokejista Tomáš Rolinek či žokej Josef Váňa. 
Utkání je opět vložené do dvoudenního mládežnického turnaje Junior Sokol Cup, kterého se letos zúčastní přes 70 týmů z celé republiky. Jeden šťastlivec z přítomných diváků utkání proti Znojmu navíc odejde těžší o parádní Apple iPad. Co je pro to potřeba udělat? Stačí vyfotit fotografii, která bude vtipným či originálním způsobem spojovat florbal a město Pardubice. Tuto fotografii pak musí autor nahrát na vybranou sociální síť (Facebook, Instagram či Twitter) a připojit k ní hashtag #FlorbalovePardubice. Pak už zbývá jen přijít 16. září do Tipsport areny a doufat, že bude právě jeho snímek vybrán a vylosován v průběhu přestávky zmíněného superligového utkání. „Moc dobře víme, že máme opravdu výjimečné fanoušky, a tak bychom jim chtěli dát možnost, aby si kromě florbalového zážitku odnesli i něco nadstandardního. Věříme, že opět prokážou svoji kreativitu a můžeme se tak těšit na fantastické fotky,“ míní Petr Musil.
Pardubický klub také navazuje na vydařenou loňskou kampaň, během níž vznikl "zákon" pro všechny členy klubu s názvem Sokolský kodex. Ten zůstává v platnosti i pro nadcházející sezóny, ovšem v poněkud jiné formě než tomu bylo doposud. Novým projektem pardubického klubu je pak Klub ligových hráčů. „Chtěli jsme určitým způsobem vzdát hold všem hráčům, kteří kdy u nás hráli nejvyšší soutěž. Každý, kdo někdy nastoupil v našem dresu k zápasu nejvyšší soutěže, dostal unikátní číslo podle toho, kolikátým hráčem v pořadí se stal. Toto číslo pak od letošní sezóny zdobí dres každého hráče A týmu,“ vysvětluje sportovní ředitel klubu Martin Zozulák. Při slavnostním zahájení zmíněného utkání v Tipsport areně 16. září pak na palubovku nastoupí kompletní sestava historicky prvního utkání Sokola v tehdejší extralize z ročníku 2005/2006. V průběhu sezóny pak bude klub popisovat osudy a příběhy vybraných hráčů a to, kam je jejich kroky zavedly po ukončení florbalové kariéry. 

Junioři obhajují nejlepší výsledek v pardubické historii
17. září, tedy den poté, co bude A tým útočit na divácký rekord základní části, začíná sezóna pardubickým juniorům. Druhý elitní pardubický celek se i letos představí v nejvyšší KB lize , která se letos rozrostla na astronomických 24 účastníků. Juniorského kormidla se před touto sezónou ujal Milan Randa, který bude se svými svěřenci navazovat na historicky nejlepší umístění pardubického týmu. Loni totiž dokráčeli mladíci Sokola do čtvrtfinále, kde podlehli 2:3 na zápasy Vítkovicím.  „Ambice v sezóně máme opět ty nejvyšší. Chceme se porvat o co nejlepší výchozí pozici do play off a tam zopakovat loňský úspěch. Potenciál v týmu je veliký, jen je potřeba ho v každém z hráčů probudit. V sezóně budeme opět dávat velký prostor i nadějným dorostencům, kteří své vrstevníky v našem regionu převyšují a potřebují odehrát pokud možno co nejvíce kvalitních utkání. Letošní mužstvo není tak početné jako minulý rok, nicméně vím, že je v něm zdravý duch a hráči, kteří na sobě chtějí pracovat a dál se rozvíjet,“ dodává nový hlavní trenér juniorů.


Soupiska A týmu pro sezónu 2017/2018:

Brankáři: Jakub Levínský, Petr Musil, Jakub Víšek
Obránci: Václav Oubrecht, Ondřej Kunt, Karel Brychta, Daniel Škeřík, Marek Ďopan, Jiří Jedlička, Marcel Lehký, Filip Krigovský, Jan Bílý
Útočníci: Michal Janeček, Martin Zozulák, Ivo Teichman, Tomáš Dlesk, Petr Němeček, Lukáš Gregor, Jan Kourek, Ondřej Pakosta, Přemek Pakosta, Patrik Petr, Jan Savický, Radek Formánek
Realizační tým: Milan Koubek (trenér), Martin Zozulák (asistent trenéra), Ondřej Vichr (asistent trenéra), Petr Mlateček (kondiční trenér), Roman Vítek (trenér brankářů), Milan Randa (vedoucí týmu), Kateřina Levínská (fyzioterapeutka)


Příchody: Jan Bílý (hokejbal), Marcel Lehký (Hradec Králové), Jiří Jedlička (Svitavy) 
Odchody: Dominik Chmelař, Martin Junek (oba konec kariéry na nejvyšší úrovni), Jakub Burian (zdravotní pauza), Dominik Bartoš (Sparta Praha), Jonáš Mědílek (Náchod)Rozpis domácích utkání Sokola Pardubice v základní části:
1.9.  vs. Tatran Střešovice         (SH Dašická)
16.9.  vs. TJ Znojmo LAUFEN CZ         (Tipsport arena)
17.9.        vs. FBC PULLO TRADE Česká Lípa         (Tipsport arena) 
24.9.  vs. Technology Florbal Mladá Boleslav (SH Dašická)
22.10. vs. ACEMA Sparta Praha         (SH Dašická) 
12.11. vs. FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (SH Dašická)
19.11.  vs. FBC Liberec         (SH Chrudim)
25.11.  vs. Florbal Ústí         (SH Dašická)
9.12.  vs. 1. SC TEMPISH Vítkovice (SH Dašická)
17.12.  vs. FAT PIPE FLORBAL CHODOV (SH Dašická)
14.1.  vs. itelligence Bulldogs Brno (SH Dašická)
10.2.  vs. FbŠ Bohemians Praha         (SH Dašická)
4.3.          vs. Hu-Fa Panthers Otrokovice (SH Dašická)