A-tým  |   3. září 2017

Fantastický pardubický start! Sokol na úvod přehrál střešovický Tatran i nováčka z Ústí

Fantastický pardubický start! Sokol na úvod přehrál střešovický Tatran i nováčka z Ústí

Dva zápasy, dvě výhry. Takovou bilancí se pardubičtí florbalisté mohli po úvodních dvou kolech pyšnit naposledy v sezóně 2013/2014. Historie se však nyní opakuje a Sokol se po výhrách nad Tatranem Střešovice a Ústím nad Labem ujal dočasného vedení v Tipsport Superlize.

Začátek superligového ročníku obstaral v Pardubicích souboj místního Sokola s českou florbalovou legendou Tatranem Střešovice. Domácí vstoupili do utkání aktivněji a po zásluze šli do vedení, když se v 11. minutě prosadil backhandovým zakončením Michal Janeček. Jednobrankové vedení vydrželo Východočechům do poloviny utkání, kdy ho ještě navýšil Jan Kourek. Ve 38. minutě využil zaváhání v domácí rozehrávce Marek Beneš a snížil na 1:2, hned o minutu později však vrátil Pardubicím dvoubrankový náskok opět Jan Kourek, který se blýskl efektním trikem zpoza branky.
Třetí část začala vyloučením domácího Gregora, které po dvaceti vteřinách využil umístěnou střelou Jakub Kolísko. Domácí florbalisty byste ovšem v tomto utkání nenachytali na ničem, na všechno totiž našli okamžitou odpověď. Tentokrát vsítil branku na 4:2 Václav Oubrecht a vypadalo to, že nápor soupeře definitivně zlomil. Tatran však opět ukázal svoji sílu a v rozmezí mezi 54. a 58. minutou se díky trefám Beneše a Brautfergera dotáhl a vyrovnal na 4:4. Když už utkání spělo do prodloužení, odhodlal se ke sprintu přes celé hřiště obránce Václav Oubrecht a po přihrávce Michala Janečka uklidil míček pod Kafkovým tělem do střešovické svatyně. Sokol tak vstoupil do ročníku vítězně a možná pro někoho překvapivě zvítězil před výtečnou návštěvou 5:4.

V neděli to byli naopak hráči z města perníku, kdo musel v první třetině dohánět ztrátu, nováčka Superligy z Ústí nad Labem totiž dostal do vedení Jiří Horák. Vedení vydrželo domácím až do 20. minuty, kdy klasickou brankou do šatny vyrovnal Ivo Teichman. Od druhé třetiny už na hřišti dominoval Sokol. Lukáš Gregor s Janem Kourkem vytvořili Sokolu do 25. minuty dvoubrankové vedení a když se o minutu později trefil do vlastní sítě Täuber, odhodlal se domácí trenér k time outu. Ani ten však kýžené ovoce nepřinesl a cifra vstřelených branek hostů se na konci utkání nakonec zastavila na čísle devět. Hattrick si připsal Ivo Teichman a po dvou brankách zaznamenali Lukáš Gregor s Janem Kourkem.
Po úvodním dvoukole tak mají svěřenci trenéra Milana Koubka na svém kontě plný počet bodů a alespoň dočasně vévodí superligovému pelotonu. Příští víkend je na programu reprezentační přestávka, další utkání tak čeká Sokol až v sobotu 16. září v Tipsport areně, kde bude proti Znojmu útočit na udržení neporazitelnosti a také na divácký rekord. 

1. kolo Tipsport Superligy: Sokol Pardubice – Tatran Střešovice 5:4 (1:2, 2:1, 2:3)
Branky a asistence Pardubic: 10:25 Janeček, 31:51 Kourek, 38:45 Kourek (Jedlička), 45:31 Oubrecht (Ďopan), 58:03 Oubrecht (Janeček)
Sestava Pardubic: Levínský Jakub, Musil Petr - Oubrecht Václav, Janeček Michal, Brychta Karel, Kourek Jan, Teichman Ivo, Dlesk Tomáš, Gregor Lukáš, Pakosta Přemek, Ďopan Marek, Savický Jan, Němeček Petr, Krigovský Filip, Jedlička Jiří, Petr Patrik, Bílý Jan, Formánek Radek, Pakosta Ondřej, Kunt Ondřej

2. kolo Tipsport Superligy: Florbal Ústí – Sokol Pardubice 2:9 (1:1, 0:4, 1:4)
Branky a asistence Pardubic: 19:31 Teichman (Krigovský), 21:23 Gregor (Brychta), 24:43 Kourek (Ďopan), 26:59 vlastní Täuber, 33:08 Janeček (Pakosta), 53:55 Janeček (Pakosta), 56:29 Teichman (Ďopan), 58:31 Teichman (Krigovský), 59:35 Gregor
Sestava Pardubic: Levínský Jakub, Musil Petr - Oubrecht Václav, Janeček Michal, Brychta Karel, Kourek Jan, Teichman Ivo, Dlesk Tomáš, Gregor Lukáš, Pakosta Přemek, Ďopan Marek, Savický Jan, Němeček Petr, Krigovský Filip, Jedlička Jiří, Petr Patrik, Bílý Jan, Formánek Radek, Škeřík Daniel, Kunt Ondřej