Dorostenci  |  26. září 2017

Dorostenci na úvod nezaváhali. Vysokým rozdílem porazili Rtyni i Náchod

Dorostenci na úvod nezaváhali. Vysokým rozdílem porazili Rtyni i Náchod

První hrací víkend vyšel pardubickým dorostencům na jedničku. Vysokým rozdílem vyhráli nad Rtyní i Náchodem a usadili se na čele 1. ligy.

Na prvním turnaji sezóny čekaly dorostence dva duely, nejprve s týmem Orel Rtyně v Podkrkonoší a poté s týmem Florbal Primátor Náchod. Oba zápasy měly společných několik znaků. Tlak pardubických dorostenců od samého začátku, pomalejší rozjezd střelecké efektivity i obrovskou individuální kvalitu našich dorostenců, kteří startují i v kategorii juniorů. Právě zde se ukázal fakt, že jsou někteří hráči posunutí do kategorie juniorů zcela oprávněně. Sokol si v obou zápasech postupně budoval rozhodující náskok a i přes velmi zodpovědnou a pozornou obranu soupeřů si první výhry v této sezóně pohlídal. Oba zápasy nám ukázaly, že máme stále obrovské množství práce před sebou a pokud chceme dál herně růst, tak je třeba i nadále nepolevovat a tvrdě pracovat. Měli jsme radost, když hráči postupně plnili naše pokyny a hráli to, co na obrannou hru soupeřů platilo. Představovali bychom si ale ještě větší tlak na míček, hru v rychlejším tempu a pohybu a větší střelecký příděl i dalších útočných hráčů. Jsme však přesvědčeni, že to postupem času díky poctivému tréninku vše přijde.

Orel Rtyně v Podkrkonoší – Sokol Pardubice 2:7 (1:1, 1:3, 0:3)
Branky a asistence Pardubic: 13:44 Richard Denkstein (Patrik Bartoš), 18:33 Lukáš Kučera (Dominik Czeszewski), 28:40 Dominik Czeszewski (Adam Šmíd), 29:30 David Plachý (Petr Kučera), 38:08 Adam Šmíd (Patrik Bartoš), 41:25 Lukáš Kučera (Dominik Czeszewski), 44:13 Matouš Sákra (Marek Macek)

Sokol Pardubice – Florbal Primátor Náchod 8:1 (2:1, 3:0, 3:0)
Branky a asistence Pardubic: 03:06 Adam Šmíd (Lukáš Kučera), 12:03 Adam Šmíd (Lukáš Kučera), 18:48 Lukáš Kučera (Adam Šmíd), 20:54 Jiří Kohoutek (Ondřej Ryšavý), 28:56 Dominik Czeszewski (Adam Šmíd), 33:53 Lukáš Kučera (Dominik Czeszewski), 43:10 Dominik Czeszewski (Adam Šmíd), 44:55 Adam Šmíd (Lukáš Kučera)

Ladislav Štancl