Starší žáci, Mladší žáci  |   4. říjen 2017

Pardubická výprava míří do Švédska! Mládežníky čeká Umeå Floorball Festival

Pardubická výprava míří do Švédska! Mládežníky čeká Umeå Floorball Festival

Poprvé v historii zamíří hráči našeho klubu na turnaj do kolébky florbalu. Sedmatřicetičlenná pardubická výprava ve čtvrtek odlétá na sever Švédska do města Umeå, kde se zúčastní mládežnického turnaje Umeå Floorball Festival.

Už z názvu jde lehce zjistit, že mládežnický turnaj se uskuteční ve městě Umeå. Toto osmdesátitisícové město je proslulé zejména díky dvěma univerzitám a je jedním z nejrychleji rostoucích měst v celém Švédsku. Sídlí zde ovšem také známý florbalový tým IBK Dalen a od 6. do 8. října bude patřit mladým hráčům z celého světa, kteří se zúčastní známého turnaje Umeå Floorball Festival. „Na turnaj nás pozvala pražská Sparta, která je rovněž organizátorem celé akce. Za tuto pozvánku ji určitě chceme touto cestou poděkovat, je to pro nás velká událost,“ říká sportovní ředitel Martin Zozulák. Ve čtvrtek ráno odletí do Švédska celkem 37 účastníků z našeho klubu, včetně hráčů, trenérů a rodičovského doprovodu. „Na turnaj vyrážíme se dvěma týmy. Jeden je sestavený z hráčů ročníku 2003 a jeden z ročníku 2005. Základ obou týmů tvoří hráči naší klubové akademie, kteří jsou doplnění dalšími vybranými hráči z kategorií mladších a starších žáků,“ doplňuje Zozulák. 

Kromě florbalových bitev bude na programu také bohatý doprovodný program. Sokolové navštíví místní jump park, prohlédnou si město a v sobotu večer také zavítají na utkání mužské SSL mezi domácím Dalenem a hvězdami nabitou Storvretou. „Myslím, že nikdo z kluků ještě naživo utkání švédské Superligy neviděl, takže to samozřejmě bude pro všechny velký svátek. Hlavním a nejdůležitějším cílem je, abychom si všichni celou akci náležitě užili. Žádné výsledkové cíle si nedáváme, ve skupinách mají oba naše týmy pouze švédské soupeře, což samo o sobě bude zážitek,“ dodává Martin Zozulák. 

Návrat zpět do Česka je naplánovaný na nedělní odpoledne a za celý klub přejeme účastníkům švédské mise její bezproblémový průběh! 

Webové stránky turnaje (naše týmy najdete v kategoriích 03 a 05): https://www.sportswik.com/umeafloorball2017#/cupmagazine/102/stats/classes/112758