A-tým  |   5. říjen 2017

Musíme tvrdě pracovat i nadále, ví pardubický trenér Milan Koubek

Musíme tvrdě pracovat i nadále, ví pardubický trenér Milan Koubek

Se svým týmem se stará o jedno z největších překvapení dosavadního ročníku Tipsport Superligy, ale moc dobře ví, že sezóna je stále na svém začátku. I přesto Milan Koubek cítí, že letos šlape pardubický stroj opravdu spolehlivě.

Milane, máte za sebou výtečný začátek ročníku a zatím se pohybujete v horních patrech tabulky. Jaký je to pocit?
Nechci náš start nějak přeceňovat. Určitě vnímáme, že je mnohem lepší, když vkročíte do soutěže tímto způsobem, ale taky si uvědomujeme, že i nadále musíme tvrdě pracovat, protože body se budou sčítat až po posledním kole.

Co je důvodem úspěšného začátku Sokola? Změnili jste něco například během letní přípravy?
Za povedeným vstupem je více důvodů, ale asi tím největším je lepší soudržnost a psychická odolnost týmu. Po analýze loňské sezóny jsme do letní přípravy zařadili co nejvíce týmových aktivit. Myslím, že se nám to povedlo a vše podtrhla srpnová teambuildingová akce ve Rzech. Psychickou pohodu a týmového ducha jsme si pak přenesli i do prvních zápasů, tudíž tento aspekt je navenek zřejmě nejviditelnější.  
 
Z prvních čtyř kol jste si odnesli plný počet bodů. Po úvodní výhře s Tatranem Střešovice vás čekala trojice superligových nováčků. Všechny utkání jste úspěšně zvládli, byly to pro vás tedy povinné body?
Nerad bych naše body dělil na povinné a nepovinné. Náš cíl je jít krůček po krůčku a soustředit se na každý zápas zvlášť. Do každého zápasu vstupujeme s tím, že chceme uspět a udělat pro výhru maximum, protože víme, že s každým soupeřem lze pomýšlet na bodový zisk. Nejtěžší z této série byl zřejmě zápas s Českou Lípou, protože se jednalo o druhé utkání ve dvou dnech a na rozdíl od odpočatého soupeře byla na našich hráčích znát únava.

Poté naopak přišla na řadu trojice soupeřů, které můžeme řadit mezi největší kandidáty na titul. Z tohoto trojlístku zápasů jste však získali pouze bod. Jak jste viděl tato utkání?
Zápasy s Mladou Boleslaví a Vítkovicemi hodnotím pozitivně. V obou zápasech jsme byli více než vyrovnaným soupeřem a vytvořili jsme si dostatek brankových situací. Samozřejmě mě trochu mrzí, že jsme nezískali více bodů, ale na druhou stranu mě potěšil fakt, že i proti těmto soupeřům můžeme hrát vyrovnaně a převážnou část určovat tempo hry.
 
Na Chodově pak přišel zatím jediný výsledkový výbuch sezóny. 
Tak jako nepřeceňuji náš dobrý start do sezóny, nedělám přehnané závěry ani z posledního zápasu s Chodovem. Svým výkonem jsme to Chodovu hodně usnadnili a tak kvalitní tým toho dokázal beze zbytku využít. V tomto zápase toho kromě dobrého výkonu brankaře Petra Musila moc dalšího z naší strany k vidění nebylo. Každý tým si během sezóny vybere svůj slabší moment a já věřím, že my už máme pro letošek vybráno. 
 
Co bude podle vás nejdůležitější pro to, aby se A týmu dařilo i ve zbytku sezóny?
Pro náš úspěch je rozhodující, abychom zůstali nohama pevně na zemi, nadále tvrdě pracovali a tvořili jeden tým, který má společný cíl. Pokud se nám to povede, tak máme šanci, abychom zůstali v horních patrech tabulky.
 
Vnímáte letos při superligových zápasech větší respekt od soupeřů?
Na toto hodnocení je příliš brzy, ale samozřejmě nebylo možné si nevšimnout, že někteří soupeři hráli jinak, než jsme v předzápasové přípravě očekávali.

Na střídačce můžeme letos po vašem boku vídat Martina Zozuláka, který se posunul na post asistenta trenéra. Jak se vám s Martinem spolupracuje?
Přes počáteční rozpaky, zda má k hráčům přistupovat jako spoluhráč nebo trenér, si rychle našel svůj způsob komunikace, který vyhovuje jemu i spoluhráčům. Martin je plně zapojený do přípravy tréninků, společně diskutujeme o taktice a také našem herním projevu. Myslím, že nám tato spolupráce vzájemně vyhovuje. Zůstává otázkou, zda po své rekonvalescenci bude ještě chtít naskočit na hřiště a přijímat pokyny opět i z druhé strany. (smích) Ale uvidíme, třeba mu to ostatní svými dobrými výkony neumožní a bude muset zůstat trenérem až do konce sezóny. (smích)
 
Příští týden přijede do Pardubic reprezentační trenér Petri Kettunen, který nyní objíždí všechny superligové kluby. Jak se na tuto návštěvu těšíš a co by mohla týmu přinést?
S Petrim Kettunenem jsem se už osobně párkrát setkal a vždy na mě působil velmi dobrým a klidným dojmem. Myslím, že má jasnou vizi o tom, kam a jakým způsobem chce směřovat národní tým. Pro klub a hlavně naše hráče to bude určitě cenná zkušenost, protože budou mít možnost poslechnout si názory mezinárodního odborníka a zažít tréninkovou jednotku pod vedením trenéra, který je kapacitou na světové úrovni.