Starší žáci, Mladší žáci  |  10. říjen 2017

Škola hrou ve Švédsku. Mládežnické týmy se vrátily z Umeå Floorball Festival

Škola hrou ve Švédsku. Mládežnické týmy se vrátily z Umeå Floorball Festival

Od 6. do 8. října patřilo severošvédské město Umeå mládežnickému turnaji Umeå Floorball Festival. Prestižního turnaje se poprvé v historii zúčastnily i dva týmy pardubického Sokola, které byly poskládané především z hráčů naší akademie z kategorie mladších a starších žáků.

„Zájezd jsme si všichni moc užili. Mohla za to i skvělá organizace a bezproblémová doprava. Samotný turnaj si pak všichni hráči užili plnými doušky i díky tomu, že jsme všechny zápasy hráli proti švédským týmům. V některých zápasech byly vidět velké výkonnostní rozdíly, v jiných ale zase naši hráči ukázali, že se umí vyrovnat i opravdu silným soupeřům,“ myslí si pardubický šéftrenér mládeže Ladislav Štancl. Turnaj ve Švédsku ale nebyl pouze o florbalových zápasech, pardubičtí mladíci stihli například prohlídku města, návštěvu jump parku a také navštívili utkání švédské nejvyšší soutěže SSL mezi Dalenem a Storvretou.

„Všichni jsme viděli, jak to ve Švédsku funguje, jaké je zázemí a další věci kolem florbalu. Kluci měli možnost vidět mužský světový florbal, což jim určitě přidá motivaci do dalšího tréninku. V neposlední řadě pak ocením pozitivní týmovou atmosféru po celý průběh zájezdu. My trenéři jsme pak měli možnost vidět, kde jsou největší rozdíly ve florbalové a sportovní stránce mezi námi a Švédskem, což se nám bude hodit do další práce,“  říká Štancl. 

Zájezd byl kromě očekávaných události ale také plný překvapení. „Chvílemi mi přišlo až neuvěřitelné, jak velký může být výškový rozdíl hráčů ve stejné věkové kategorii. Když nastupovali starší žáci, někteří hráči švédských týmů svým vzrůstem převyšovali nás trenéry. (smích) Velký rozdíl jsem viděl i v tom, jak jsou švédští hráči sebevědomě vychováváni. Oni si ani na vteřinu nepřipustí, že by mohl být někdo lepší než oni,“ dodává Ladislav Štancl. 

Výsledky pardubických týmů na Umeå Floorball Festivalu:

Mladší žáci: 
GULLÄNGET-KROKSTA IBS GK IBS P-05 – SOKOL PARDUBICE 4:3
SOKOL PARDUBICE – ÖJEBYNS IBF P05 BLÅ 5:8
SOKOL PARDUBICE – ANKARSVIK BK P05 ORANGE 3:11
SOKOL PARDUBICE – FBC KUTNÁ HORA B05 0:1
IBF DALEN P05 SÖDRA – SOKOL PARDUBICE 0:7

Starší žáci:
SOKOL PARDUBICE B03 – TEAM THORENGRUPPEN SK 0:1
SOKOL PARDUBICE B03 – GULLÄNGET-KROKSTA IBS 5:3
ANKARSVIK BK P03 – SOKOL PARDUBICE B03 0:6
IBK SUNDSVALL UNGDOM P03 NORD 2 – SOKOL PARDUBICE B03 5:2
IBK SUNDSVALL UNGDOM P03 NORD 1 – SOKOL PARDUBICE B03 3:1
SOKOL PARDUBICE B03 – TEAM THORENGRUPPEN SK 3:5