A-tým  |  12. říjen 2017

Sokol chce přerušit sérii porážek. Po týdnu volna zavítá v neděli na půdu Brna

Sokol chce přerušit sérii porážek. Po týdnu volna zavítá v neděli na půdu Brna

Pardubický A tým má za sebou tři porážky v řadě, ale důvody k panice byste na východě Čech hledali marně. Sokol se drží na čtvrtém místě Tipsport Superligy a v neděli chce další body přidat v moravské metropoli proti týmu Bulldogs Brno.

Svěřenci trenéra Milana Koubka si díky zářijové předehrávce v Tipsport areně dopřáli minulý týden volný víkend. „V pauze jsme měli samozřejmě společné tréninky a poté jsem dostali individuální plány na zbytek týdne a víkendu. Myslím si, že nám pauza prospěla, někteří kluci byli nemocní, takže si mohli odpočinout a pořádně se doléčit,“ myslí si útočník Jan Kourek. 
Tento týden zpestřila tréninkový program Sokola středeční návštěva finského trenéra české reprezentace Petriho Kettunena. Ten před týmem nejprve představil svoji představu o fungování národního týmu a následně vedl tréninkovou jednotku. „Udělal na mě výborný dojem, jeho vize má hlavu a patu a ví, co od hráčů chce. Za mě to byl suprový večer a klidně se může stavit zase, rozhodně se neurazíme,“ říká s úsměvem Jan Kourek. 
K osmému kolu letošní sezóny zajíždí Východočeši na půdu celku Bulldogs Brno. Moravané zůstávají letos poněkud za očekáváním a z šesti zápasů vydolovali pouze šest bodů. Tuto nepříznivou situaci by rádi změnili právě proti Pardubicím, se kterými navíc mají výrazně pozitivní historickou bilanci. „Brno je pro nás vždy nepříjemný soupeř, hrají trochu odlišný styl florbalu než ostatní týmy v Superlize, ale věřím, že budeme kvalitně připraveni. Po volném víkendu se na zápas už moc těšíme a našim cílem je samozřejmě bodovat nejlépe za tři body a potvrdit dobrý vstup do sezóny,“ dodává Kourek.

8. kolo Tipsport Superligy itelligence Bulldogs Brno – Sokol Pardubice (15.10., 17:00, MSH Vodova Brno)

Dále čtěte