Starší žáci, Mladší žáci, Přípravka  |  18. říjen 2017

Víkendové shrnutí mládežnických týmů

Víkendové shrnutí mládežnických týmů

O uplynulém víkendu byly v akci i naše mládežnické týmy. V článku se dočtete komentáře a hodnocení trenérů jednotlivých kategorií.

Pardubická liga přípravek
V sobotu 14.10. jsme s přípravkou zavítali do Chrudimi. Všechny tři družstva odehrály perfektních 6 zapásů. Chtěla bych všechny děti moc pochválit za skvěle vybojované zápasy a za vzájemnou podporu týmů při zápasu. Vyzdvihla bych výkon družstva C, které se zlepšuje každým zápasem a střelily zde 5 gólů. Myslím si, že všechny děti si to moc užily a těší se na další zápasy.
                                                                                                                                                                                                                                     Barbora Musilová (trenér) 

Liga mladších žáků
Stejně jako kolegové z C týmu, vyrazil v neděli na florbalová kolbiště i náš A tým hrající ligu MŽ. V této lize se nepočítají výsledky, ale kluci ve všech svých zápasech (vs. HAGA Pardubice, SPV Pardubice, FBK Orlicko – Třebovsko) předvedli velmi dobré výkony. Vzhledem k tomu, že pro velkou část kádru se jednalo o vůbec první zápasy ve vyšší kategorii, tak se proti starším soupeřům nebáli předvést a těšíme se na další zlepšení, které jistě přijde s nabývajícími zkušenostmi. 
                                                                                                                                                                                                                                                 Jakub Víšek (trenér)

Liga starších žáků
V neděli 15.10. necestovalo “Áčko” starších žáků na turnaj daleko. V sousedním Hradci Králové jsem sehráli nejprve zápasy proti Rtyni v Podkrkonoší a Litomyšli, které tak trochu byly předzvěstí ticha před bouří. Ve finále jsme se poprvé v sezoně potkali s týmem Náchoda a zápas to byl nervy drásající až do úplného konce. Rozhodnout musely nájezdy, ve kterých ukořistil vítězství tým z Náchoda. Všem klukům patří za turnaj velká pochvala a nutno ještě vyzdvihnout výkon našeho gólmana Deneho, který za celý turnaj pustil jediný gól ze hry. Třeba mu příště v nájezdech pomůžou i střelci, kteří při dalším dřevákovi budou rozhodně pod větším dohledem.

Tým "B" odehrál turnaj v Hostinném , kde se postupně utkal s týmy z Trutnova, Nového Města  a ve finále s mužstvem ze Dvora Králové. Hráči  odvedli poctivý, pracovitý a disciplinovaný  výkon, díky kterému se podařilo  postoupit do 2.koše. Všem hráčům děkuji za 100% nasazení v každém zápase. Velkou pochvalu si zaslouží i oba brankáři, kteří svými výkony podrželi mužstvo v napjatých situacích jednotlivých zápasů. Na závěr bych chtěl uvést, že při všech zápasech kluci dodržovali body Sokolského kodexu a to zejména  pokoru, odhodlání, fair play a týmovost. Kluci makáme a jen tak dál.

V neděli 15.10. jsme s naším týmem C pořádali 4. koš ligy SŽ. Kluci odehráli 3 zápasy, které jim i nám trenérům ukázali jak mnoho pozitivních věcí, tak i některé nedostatky, na kterých ještě bude potřeba zapracovat.

Sokol Pardubice C – MŽ – FTC Vysoké Mýto 2:2
V prvním zápase jsme se utkali s týmem z Vysokého Mýta. Po neuvěřitelně prospaném začátku jsme mohli být rádi za stav 0:1, poté se ale prosadil šťastnou střelou Matyáš Vodička a od té doby vypadali mladí sokolíci jako polití živou vodou. Bohužel jedna nesprávně ubráněná situace znamenala vyrovnaní a střelecká impotence našich útočníků během druhé poloviny rozhodla o dělení bodů.
Sokol Pardubice C – MŽ – KM automatik FBK Jičín 2:5
Do druhého zápasu proti celku z Jičína jsme nastoupili podstatně aktivněji, celou první polovinu se hrál atraktivní vyrovnaný florbal a po jejím skončení svítilo na tabuli skóre 2:2. V polovině druhé jsme se pokusili zvrátit výsledek na naši stranu, šancí bylo požehnaně, bohužel stejně jako v prvním zápase jsme netrefili ani „vodu z loďky“ a soupeř toho brilantně využil. Nicméně za tento zápas si kluci i přes nepříznivý stav na konci zaslouží velikou pochvalu. 
Sokol Pardubice C – MŽ – Florbal Náchod B 7:1
K zápasu o 5. místo a také o udržení ve 4. koši jsme přistoupili nadmíru zodpovědně, aktivní hrou se nám dařilo získávat balonek na své hokejky a navíc střelecký bůh nám byl po dlouhé době nakloněn, tudíž jsme dokázali své největší tutovky proměnit a ačkoliv konečný výsledek je pro Náchod možná až krutý, tak výhru si kluci jednoznačně zasloužili. 

Na závěr bych rád poděkoval rodičům za skvělou atmosféru a věříme, že nás podpoříte i v dalších zápasech.


                                                                                                                                                                                         Dominik Chmelař, Petr Vokál, Jakub Víšek  (trenéři)