A-tým  |   9. prosinec 2017

Sokol obral Vítkovice i podruhé v sezóně. Na Dašické prohrál v prodloužení

Sokol obral Vítkovice i podruhé v sezóně. Na Dašické prohrál v prodloužení

V souboji s jedním z největších aspirantů na titul to s pardubickými florbalisty nevypadalo vůbec dobře. V první třetině Sokol prohrával už o čtyři branky, přesto dokázal zápas s Vítkovicemi dotáhnout do prodloužení. V něm byl soupeř úspěšnější a z Pardubic si odvezl bod navíc.

Vítkovicím vyšel začátek sobotního utkání náramně. Druhý celek Tipsport Superligy v prvních minutách diktoval tempo hry a svoji převahu potvrdil i gólově. Když ve 13. minutě poslal Hubálek svůj tým do vedení 4:0, s Východočechy to nevypadalo vůbec dobře. Po této brance se ale domácí florbalisté vzchopili a ještě do konce první dvacetiminutovky dokázali zásluhou Jana Kourka snížit na rozdíl tří branek. 
Hráči z Ostravy poté na přelomu první a druhé třetiny vypadli po dvou vyloučeních z tempa, čehož Sokol využil. Jan Kourek a Patrik Petr během prvních sedmi minut druhé části snížili na 3:4. Poté se ovšem přihlásili opět hosté a Hubálek svým třetím gólem upravil na 3:5. O osudu utkání, které bylo plné emocí a ostrých soubojů, tak musela rozhodnout třetí třetina. 
Ta ovšem v první polovině nenabídla zrovna atraktivní podívanou. Oba týmy spíše vyčkávaly a čekaly na chyby soupeře. Rozuzlení přineslo až rozmezí od 55. do 56. minuty. Domácím hráčům vyšla tato pasáž fantasticky a po rychlých brankách Michala Janečka a Tomáše Dleska slavili vyrovnání na 5:5. Zápas tedy dospěl až do prodloužení, které skončilo záhy po jeho začátku. Po čtrnácti vteřinách využil zmatků v pardubické obraně Delong a rozhodl o bonusovém bodu pro Vítkovice. „I když jsme v polovině první třetiny prohrávali 0:4, tak si nemyslím, že jsme hráli tuto část špatně. Po oddechovém čase jsme se uklidnili a také jsme konečně začali proměňovat svoje šance. Kluky musím pochválit za návrat do zápasu, protože proti takovým týmům se to nestává každý den. Ve druhé a třetí třetině jsme byli lepším týmem a mohli jsme získat tři body, za kterými nás hnala skvělá kulisa domácích diváků. Myslím, že se jim zápas musel líbit a byla to skvělá pozvánka na další domácí utkání,“ řekl po utkání trenér Milan Koubek. 
Sokol tak obral Vítkovice i podruhé v této sezóně. Kalendářní rok 2017 zakončí Východočeši v příštím týdnu, kdy je čekají zápasy s Mladou Boleslaví a Chodovem.

16. kolo Tipsport Superligy: Sokol Pardubice –1. SC TEMPISH Vítkovice 5:6p (1:4, 2:1, 2:0; 0:1)
Branky a asistence Pardubic: 14:28 Jan Kourek (Tomáš Dlesk), 21:42 Jan Kourek (Tomáš Dlesk), 27:36 Patrik Petr (Daniel Škeřík), 54:19 Michal Janeček (Marek Ďopan), 55:30 Tomáš Dlesk (Michal Janeček)
Sestava Pardubic: Musil Petr, Levínský Jakub - Oubrecht Václav, Janeček Michal, Brychta Karel, Kourek Jan, Dlesk Tomáš, Ďopan Marek, Němeček Petr, Petr Patrik, Bílý Jan, Škeřík Daniel, Kunt Ondřej, Teichman Ivo, Formánek Radek, Gregor Lukáš, Krigovský Filip, Černý Petr, Lehký Marcel, Pakosta Ondřej

Dále čtěte