A-tým  |  14. prosinec 2017

Konec kalendářního roku jako víno. Sokol čeká o víkendu dvojzápas proti Mladé Boleslavi a Chodovu

Konec kalendářního roku jako víno. Sokol čeká o víkendu dvojzápas proti Mladé Boleslavi a Chodovu

Po náročném souboji s Vítkovicemi čekají Pardubice hned dva těžké zápasy během tří dnů. Nejprve v pátek zajedou na horkou půdu lídra z Mladé Boleslavi a v neděli přivítají v posledním domácím utkání kalendářního roku Chodov.

Tři zápasy, první tři týmy tabulky, nejofenzivnější mužstva soutěže. Východočeši mají na programu náročný konec roku 2017. „Můžu říct, že silnější soupeře za jeden víkend jsme dostat nemohli. Jsou to týmy, ve za které hraje absolutní superligová špička. My z toho nesmíme mít strach a naopak musíme ukázat, že dokážeme i takto silné soupeře obrat o body,“ říká obránce Ondřej Kunt.
V prvním vzájemném souboji sezóny držela Mladá Boleslav od začátku třetí části těsné vedení a nakonec vyhrála 5:4. Naopak proti Chodovu se Sokolu vůbec nedařilo, na jeho půdě prohrál vysoko 1:8. Před měsícem odehráli svěřenci trenéra Koubka také dvě utkání během tří dnů, ovšem neúspěšně – podlehli Otrokovicím i Liberci. „Hrát dva zápasy za jeden víkend je určitě náročnější, ale nemyslím si, že by to měl být nějaký problém. Na naší hře by se to nemělo projevit,“ myslí si Kunt.
Mladá Boleslav ztratila minulý víkend všechny body téměř po dvaadvaceti měsících, zaváhání ale napravila ve školním utkání proti Bohemians a posunula se zpět do čela soutěže. Vánočním utkáním proti Chodovu pak Pardubice uzavřou své zápasové tažení rokem 2017. Podobně jako minulý rok se dá očekávat zaplněná hala, která požene florbalisty k co nejlepšímu výkonu. Nejproduktivnějšího hráče soutěže Lukáše Hájka z Vítkovic se podařilo Sokolu vynulovat, v neděli čeká Východočechy ofenzivní hrozba v čele s Tomem Ondruškem. „Doufám, že přijde opět plná hala. Připravuje se výtečný program, který snad přitáhne co nejvíce diváků, proti Vítkovicím to bylo famózní. Všichni fandili skvěle, před takovou kulisou je radost hrát,“ těší se Ondřej Kunt.

17. kolo Tipsport Superligy: Technology Florbal Mladá Boleslav – Sokol Pardubice (15.12., 19:00, MSH Mladá Boleslav)
18. kolo Tipsport Superligy: Sokol Pardubice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV (17.12., 17:00, SH Dašická)

Dále čtěte