A-tým  |   5. leden 2018

Do týmu Sokola se před závěrečným dějstvím základní části vrací dvě výrazné osobnosti. Comeback ohlásili Martin Zozulák a Jakub Burian

Do týmu Sokola se před závěrečným dějstvím základní části vrací dvě výrazné osobnosti. Comeback ohlásili Martin Zozulák a Jakub Burian

Pardubické florbalisty do závěrečných bojů o historicky první účast v play off doplní výrazné opory z minulých let - snajpr Martin Zozulák a kreativní tvůrce hry Jakub Burian.

V lednu naskakují s týmem do přípravy i dvě velké osobnosti Pardubic, které v nejvyšší soutěži dohromady posbíraly úctyhodných 758 bodů (419 branek a 339 asistencí). Sokol před sezónou nepřivedl do týmu výrazné posily, nově přišel pouze hokejbalový mistr světa Jan Bílý a tým byl doplněn mladými hráči z juniorské kategorie. Po zranění se však nyní zapojují do přípravy s týmem osobnosti klubu z let minulých - Martin Zozulák a Jakub Burian.
Martin Zozulák se v přípravě na sezónu 2017/2018 vážně zranil hned v prvním utkání Bohemia Trophy a první informace nebyly vůbec optimistické. Proto se na začátku letošní sezóny objevil v týmu v nové roli asistenta hlavního trenéra. Jeho zkušenosti a profesionální přístup k tréninkovému procesu výrazně přispěly k prozatím nejlepší sezóně pardubického Sokola v nejvyšší soutěži.  
Na přelomu roku se Martin Zozulák zapojil do plného tréninku, to je vzhledem k povaze zranění rekordně krátký čas. „Na konci června jsem si přetrhl přední křížový vaz a oba menisky, takže ta první diagnóza nebyla moc dobrá. Nicméně jsem měl snad i trochu štěstí a vaz se podařilo odoperovat pomocí nové metody, tzv. vnitřní ortézy, kde je rekonvalescence o něco rychlejší než u klasické plastiky vazu. Samozřejmě jsem musel velmi poctivě rehabilitovat a cvičit. Nyní mám za sebou několik měsíců posilování, běhání a dalších sportovních aktivit. Věřím, že jsem se dostal do poslední fáze mého návratu, tedy samotných tréninků florbalu. Zatím jsem hodně opatrný a musím nejprve odstranit strach ze soubojů, změn směrů a získat zpět pohybové automatismy, které jsem na hřišti měl. Netuším, jak dlouho mi to bude ještě trvat. Do zápasu určitě půjdu až ve chvíli, kdy si budu stoprocentně jistý, že je vše pořádku a že budu pro tým přínosem,“ říká Martin Zozulák.
Druhý navrátilec Jakub Burian byl pro tým vždy velmi cenný svojí kreativitou, florbalovým myšlením a jeho hra nikdy nenudila. Několik předešlých sezón ho provázela vážná zranění a do přípravy na sezónu 2017/2018 vůbec nenaskočil. Oficiálně to bylo nazváno „zdravotní přestávkou“. Jakub Burian zmizel pouze z hrací plochy, jinak jeho aktivity v klubu neměly v žádném případě sestupnou tendenci, spíše naopak. Stal se důležitým členem marketingového týmu, stará se o klubové PR a společně s Matějem Drajerem vytvořili při domácích zápasech komentátorský tým, který stejně jako jeho hra, nikdy nenudí. „S florbalem jsem se po loňské sezóně úplně nerozloučil, ale cítil jsem, že po dvou větších zraněních během jednoho roku si potřebuju dát trochu pauzu. Teď uvidíme, jestli to byl dobrý nápad, nebo špatný nápad, nebo jaký to byl vlastně nápad. Navíc mě čeká náročný půlrok, měl bych končit studium na vysoké škole, nastoupil jsem do nové práce, ale věřím, že vše skloubím i s působením v A týmu (předem bych se chtěl omluvit rodině a přítelkyni, pokud se uvidíme až v červnu.) V klubu jsem odmala a i letos jsem byl s klukama samozřejmě neustále v kontaktu, takže doufám, že to týmový chod nijak nenaruší. Letošní doposud povedená sezóna nebyla tou hlavní motivací, chtěl bych se vrátit, i kdybychom byli poslední a bez bodu. Pokud se nám ale po mém a Martinově návratu přestane dařit, aspoň to budou mít fanoušci na koho svést a já jsem připravený na pověstný pranýř (úsměv). Ještě bych se chtěl omluvit Máťovi Drajerovi, kterému moc děkuji za spolupráci, ale letos už si spolu asi moc nezakomentujeme,“ glosuje s úsměvem Jakub Burian. 
Z návratu svých svěřenců má radost i trenér Milan Koubek. „Jedná se o zkušené hráče a dlouhodobé lídry našeho týmu na hřišti i v kabině. Proto mě pod stromečkem potěšilo, že u obou probíhá rekonvalescence úspěšně a že je opět uvidím v tréninkovém procesu. Načasování jejich zapojení jsme řešili společně s týmem, protože pro kluky nebude jednoduché naskočit do rozjeté sezony. Jsem rád, že všichni jejich návrat uvítali a jsem přesvědčený, že naše herní kvalita do závěrečné části ještě vzroste,“ doplňuje Milan Koubek.