A-tým  |  15. leden 2018

Důležitá výhra. Brno jsme porazili na domácí půdě poprvé od roku 2009

Důležitá výhra. Brno jsme porazili na domácí půdě poprvé od roku 2009

První domácí zápas roku 2018 Sokolu vyšel, ze souboje s Bulldogs Brno si odnesl dva body. Nad neoblíbeným soupeřem vyhrál doma poprvé od roku 2009 a celkově poprvé od zaří 2013. Navíc prolomil sérii čtyř proher v řadě a drží jedenáctibodový náskok na týmy dotírající na play off.

„Potřebovali jsem se už v nějakém zápase chytnout, i když to nebylo v základní hrací době, ale je to výhra. Je to důležité vítězství, rádi bychom se od něj odrazili a dostali se zpět na vítěznou vlnu,“ neskrýval radost Teichman. Žádné velké ofenzivní podívané se téměř pět set fanoušků na Dašické ale nedočkalo. „Bylo to hodně takticky svázané utkání, Brno hraje osobní obranu, která se celou sezónu s nikým jiným nehraje. Je to takový nezvyk, trochu taktická bitva a rozhodně je to odlišné od jiných zápasů. Jsem rád, že jsme to nakonec zvládli,“ řekl s úlevou Ivo Teichman.
Poslední minutu základní hrací doby odehráli domácí za svou brankou a vypadalo to, jako když čekají na prodloužení. „Spíše to bylo způsobené osobní obranou soupeře, čekali jsme, jestli se to někde otevře a nechtěli jsme se zbytečně hnát dopředu, abychom jim neotevřeli na druhou stranu brejk a neinkasovali ještě my.“ Rozhodnutí přišlo v prodloužení po dvaatřiceti vteřinách prodloužení. „Fantastický zákrok Kuby Levínského, který chytil gólovku a ještě našel výhozem Přemka Pakostu, který už dal do prázdné branky,“ chválil Teichman brankáře, který nejprve Pardubice podržel a poté si připsal asistenci na vítěznou trefu. „Do konce základní části zbývá šest zápasů, chtěli bychom získat ještě nějaké body, abychom se dobře naladili na play off,“ dodává Teichman. 
Adam Joska

20. kolo Tipsport Superligy: Sokol Pardubice – itelligence Bulldogs Brno 4:3p (2:2, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky a asistence Pardubic: 03:55 Jan Kourek (Filip Krigovský), 17:28 Marek Ďopan (Ivo Teichman), 40:05 Ivo Teichman, 60:32 Přemek Pakosta (Jakub Levínský)
Sestava Pardubic: Levínský Jakub, Musil Petr - Oubrecht Václav, Janeček Michal, Brychta Karel, Kourek Jan, Dlesk Tomáš, Pakosta Přemek, Ďopan Marek, Němeček Petr, Petr Patrik, Bílý Jan, Kunt Ondřej, Teichman Ivo, Formánek Radek, Gregor Lukáš, Krigovský Filip, Burian Jakub, Pakosta Ondřej, Savický Jan

Dále čtěte