A-tým  |  20. leden 2018

Poprvé v sezóně před televizními kamerami. Sokol se v pondělí představí na půdě pražské Sparty

Poprvé v sezóně před televizními kamerami. Sokol se v pondělí představí na půdě pražské Sparty

Sokol se poprvé v letošní sezóně představí před kamerami České televize. V pondělí se v hale na Podvinném mlýně utká s pražskou Spartou, která se nachází na čtvrtém místě Tipsport Superligy.

"Na utkání se Spartou se těšíme, jsou to zápasy, které se hrají ve velkém tepmu, je v nich spousta osobních soubojů, což mě osobně baví," říká o nadcházejícím duelu Jan Kourek. Utkání se kvůli přítomnosti televizních kamer hraje netradičně v pondělí od 19:20. "Je to určitě náročnější, navíc se hraje docela pozdě. Ale zároveň jsme samozřejmě rádi, že nás uvidí fanoušci letos poprvé i v televizi," dodává pardubický útočník. 
Poslední tři zápasy Sparty skončily až v prodloužení, poslední dva pak Pražané dovedli do vítězného konce. Východočeši taktéž naposledy hráli prodloužení, v něm rozhodli trefou do prázdné branky Brna, čímž prolomili sérii čtyř proher v řadě. "Pro nás je důležitá naše hra a to, abychom se znovu přiblížili postupu do play off. I čtvrtá příčka je stále ve hře," neskrývá nejlepší pardubický střelec touhu ještě vylepšit postavení svého mužstva v tabulce. Pardubičtí navíc dvoubodovým ziskem proti Bulldogs překonali nejvyšší bodový zisk v historii klubu. "Jsme rádi, že jsme konečně bodovali, bylo to pro nás klíčové, atmosféra v kabině je určitě lepší," těší se Kourek spolu s celým týmem na zápas v Praze, kam se vydá autobusem společně s fanoušky. První vzájemný zápas sezóny, v němž musely Pardubice dvakrát dotahovat, ovládl Sokol v prodloužení 4:3.

Adam Joska

21. kolo Tipsport Superligy: ACEMA Sparta Praha - Sokol Pardubice (22.1. 19:20, Aréna Sparta)

Dále čtěte