A-tým  |  23. leden 2018

Televizní kamery nám štěstí nepřinesly. Na Spartě jsme prohráli 2:6

Televizní kamery nám štěstí nepřinesly. Na Spartě jsme prohráli 2:6

Florbalisté pardubického Sokola se letos poprvé představili v přímém přenosu České televize. Před výtečnou diváckou kulisou však podlehli pražské Spartě 2:6.

Oba týmy od začátku zápasu čekaly na chybu soupeře. V úvodu utkání byla hra velmi opatrná, ale po první brance, kterou dal Ivo Teichman, se hra otevřela a hrálo se velmi aktivně. Do konce první třetiny byly k vidění ještě tři góly. První gól Sparty vstřelil Dominik Bartoš, který ještě minulou sezónu hrál za Pardubice. První třetina skončila za stavu 2:2. Ve druhé třetině se na další gól opět čekalo. Ve 36. minutě podrazil Levínský nohy unikajícímu Garčarovi a bylo nařízeno trestné střílení. Sám postižený pak s přehledem trestné střílení proměnil a poslal Spartu do vedení 3:2. Sokol měl v závěrečné části převahu, ale nedokázal ji přetavit ve vyrovnávající branku.  V 55. minutě si naopak nešťastnou vlastní branku vstřelil Jakub Burian, což zřejmě rozhodlo celý zápas. Za necelou minutu totiž Sparta vsítila pátou branku a odskočila do tříbrankového náskoku. Pardubickým florbalistům pak nevyšla ani závěrečná power play, při které nakonec inkasovali i pošesté. Z atraktivního utkání, před takřka 800 diváky, tak Sokol podlehl Spartě 2:6. "Výsledek nevypovídá předvedené hře. Myslím, že utkání bylo celou dobu vyrovnané. Bohužel nám se za stavu 2:3 nepovedlo proměnit šance, které jsme měli, a Sparta dokázala smolným momentem odskočit na rozdíl dvou branek. Koncovka zápasu byla z naší strany hodně otevřená. Kluky za dnešní výkon chválím a věřím, že když předvedeme stejný výkon příští týden, tak budeme bodovat," řekl po utkání trenér Pardubic Milan Koubek. 
V dalším kole čeká Sokol v neděli 28. ledna střešovický Tatran. 
Jan Maier

21. kolo Tipsport Superligy: ACEMA Sparta Praha - Sokol Pardubice 6:2 (2:2, 1:0, 3:0)
Branky a asistence Pardubic: 05:46 Ivo Teichman (Karel Brychta), 13:58 Ondřej Pakosta (Petr Němeček)
Sestava Pardubic: Levínský Jakub, Vítek Roman - Oubrecht Václav, Janeček Michal, Brychta Karel, Kourek Jan, Dlesk Tomáš, Pakosta Přemek, Ďopan Marek, Němeček Petr, Petr Patrik, Bílý Jan, Škeřík Daniel, Kunt Ondřej, Teichman Ivo, Formánek Radek, Pakosta Ondřej, Burian Jakub, Žáček David, Krigovský Filip

Dále čtěte