A-tým  |  27. leden 2018

Důležitý nedělní souboj sousedů v tabulce. Sokol míří do Střešovic

Důležitý nedělní souboj sousedů v tabulce. Sokol míří do Střešovic

Východočeši podruhé v týdnu vyrazí na zápas do Prahy. Tentokrát se ve střešovické Stodole utkají s místním Tatranem. Oba týmy mají před nedělním utkáním shodný počet bodů a jsou seřazeni na sedmém a osmém místě.

Sokol chce napravit pondělní ztrátu se Spartou, naopak Střešovice počítají dvě výhry v řadě, když porazily Znojmo a naposledy v prodloužení Brno. „Tatran má velmi dobrý tým, podle mě bude důležité nepustit je do zápasu, nenechat je hrát a zápas jim trochu znepříjemnit. Musíme dodržovat taktiku a hlavně zlepšit koncovku, pak můžeme uspět," velí pardubický zadák Václav Oubrecht. Pardubice z posledních šesti duelů získaly pouhé tři body, snaží se tak co nejrychleji najít cestu k předchozím výkonům. „Neřekl bych, že řešíme změny, spíše se snažíme vrátit k tomu, co jsme hráli na začátku sezóny a vycházelo nám," myslí si Oubrecht.

Po poněkud nečekané výhře Ostravy v dohrávce s Chodovem se náskok Pardubic na první nepostupové místo do play off ztenčil na pouhých šest bodů. "Nemůžeme se dívat na naše postavení v tabulce, musíme se na každý zápas soustředit samostatně a jít do něj s jasnou vizí zisku tří bodů. Zápas po zápasu odvádět co nejlepší výkon a až na konci se ukáže, jestli to stačilo, nebo ne. Pokud budeme mít dobrý pocit ze hry a budeme hrát s lehkostí, tak nám bude fungovat to, co chceme," míní. 

První vzájemný duel, který byl zároveň pro oba týmy prvním zápasem v letošní sezóně, skončil těsným vítězstvím Pardubic 5:4. Václav Oubrecht v něm vstřelil dvě branky, zároveň se postaral o rozhodující trefu v čase 58:03. „Střešovice už nejsou ten obávaný tým, se kterým se převážně prohrává. Aktuálně prochází generační proměnou kádru, což hraje v náš prospěch. Rozhodně to bude otevřený zápas a je jen na nás, jestli necháme body v Praze, nebo si je odvezeme domů," dodává Oubrecht.

22. kolo Tipsport Superligy: Tatran Teka Střešovice - Sokol Pardubice (28.1. 18:00, STODOLA Aréna Střešovice)

                Adam Joska

Dále čtěte