A-tým  |  28. leden 2018

Druhý dvouciferný příděl v sezóně. Na Tatran jsme nestačili a prohráli jsme o sedm branek

Druhý dvouciferný příděl v sezóně. Na Tatran jsme nestačili a prohráli jsme o sedm branek

Ani druhý pražský výjezd v jednom týdnu pardubickým florbalistům nevyšel. Po pondělní prohře se Spartou Sokol nestačil na střešovický Tatran, kterému podlehl 3:10.

V první třetině se hrálo v plném počtu pouze minimálně. Rozhodčí rozdávali trestné minuty jak na běžícím páse, paradoxem je, že všechny tresty si připsal domácí celek. Po první dvacetiminutovce měl Tatran na svém kontě hned třináct trestných minut. Sokol však během několika přesilovek nedokázal odskočit do většího vedení, naopak při vlastní přesilovce jednou inkasoval. Po úvodní části byl stav nerozhodný 2:2, když se za Sokol prosadili Marek Ďopan a navrátilec do sestavy Martin Zozulák.
Ve druhé třetině se Východočechům vůbec nedařilo v přechodové fázi, soupeř naopak trestal. Po brankách Beneše a Brautfergera se hráči Střešovic dostali před závěrečnou částí do dvoubrankového vedení. Do třetí třetiny vstoupil Sokol s evidentním odhodláním zápas otočit. Ovšem hned po devatenácti vteřinách inkasoval a jeho plány začaly brát za své. Branka Přemka Pakosty poté pouze korigovala nepříznivý stav a Tatran navyšoval vedení. Jakub Kolísko v 56. minutě dovršil nepopulární desítku v síti Jakuba Levínského a stanovil tak konečné skóre na 10:3 pro Střešovice. 
"Dneska byla největším problémem naše obrana. Na deset obdržených gólů se vyhrává těžce. Do dalších zápasů na tom musíme rozhodně zapracovat," řekl po utkání pardubický trenér Milan Koubek. Další utkání odehraje Sokol v pondělí 5. února, kdy v televizním utkání vyzve na Dašické pražské Bohemians. 
22. kolo Tipsport Superligy: Tatran Teka Střešovice - Sokol Pardubice 10:3 (2:2, 2:0, 6:1)
Branky a asistence Pardubic: 10:20 Marek Ďopan (Přemek Pakosta), 16:23 Martin Zozulák (Marek Ďopan), 49:16 Přemek Pakosta
Sestava Pardubic: Levínský Jakub, Víšek Jakub - Oubrecht Václav, Janeček Michal, Brychta Karel, Dlesk Tomáš, Pakosta Přemek, Ďopan Marek, Němeček Petr, Petr Patrik, Bílý Jan, Kunt Ondřej, Teichman Ivo, Formánek Radek, Krigovský Filip, Burian Jakub, Pakosta Ondřej, Žáček David, Zozulák Martin

Dále čtěte