A-tým  |   6. únor 2018

Kulisa výtečná, výsledek horší a nepříjemná série trvá. Sokol podlehl Bohemce 3:6

Kulisa výtečná, výsledek horší a nepříjemná série trvá. Sokol podlehl Bohemce 3:6

Ani fantastická divácká podpora nepomohla pardubickým florbalistům v televizním utkání k prolomení posledních nezdarů. Sokol prohrál potřetí v řadě, když podlehl pražským Bohemians 3:6.

Sokol nezačal televizní duel vůbec špatně a na začátku 5. minuty se dostal k odraženému balónku před brankovištěm Jan Kourek a propasíroval ho do branky. Odpověď na sebe však nenechala dlouho čekat a o dvě minuty později musel Levínský lovit míček ze své sítě po střele Poláčka. Zápas byl poté vyrovnaný až do třetí třetiny a rozhodla až závěrečná patnáctiminutovka. V té Bohemians odskočili do tříbrankového vedení a závěr utkání si zkušeně pohlídali. 

Východočechy stejně jako v minulém utkání zradily přesilové hry, tentokrát měli k dispozici dvě početní výhody a jedno trestné střílení. Při vlastní přesilovce naopak skončil míček v pardubické síti. Po dlouhé době se představil před domácím publikem pardubický útočník Martin Zozulák, který přispěl jedním gólem, jenže ani ten tentokrát na body nestačil. „Premiéru při návratu jsem si představoval jinak, ale osobně jsem rád, že můžu hrát. Mám radost, že mě koleno v tuto chvíli nijak nelimituje. Věřím, že moje forma ještě půjde nahoru, přece jen máme ještě měsíc do konce základní části," řekl po utkání.

Celkové tři body z posledních osmi utkání vypovídají o všem, náskok na prvního nepostupujícího do play off se postupně ztenčil na šest bodů.  „Potřebovali bychom nějakou výhru, aby to z nás trochu spadlo. Asi všichni víme, jaký je los. V příštím kole hrajeme v Ostravě nejdůležitější zápas sezóny. Pokud tam vyhrajeme, tak jsme zřejmě v play off. Pokud ne, tak ještě budeme bojovat, ale určitě se už nyní soustředíme na Ostravu," doplnil Martin Zozulák.

„Momentálně trochu slabší série z naší strany, ale naše hra se zlepšuje. Dnes to bylo vyrovnané utkání, ve kterém byl soupeř šťastnější v koncovce, která nás dnes trápila. Děkuji divákům za fantastickou atmosféru a podporu," vyjádřil poděkování 731 fanouškům, kteří zcela zaplnili Dašickou, trenér Milan Koubek.

23. kolo Tipsport Superligy: Sokol Pardubice  - FbŠ Bohemians 3:6 (1:1, 1:1, 1:4)
Branky a asistence Pardubic: 4:03 Jan Kourek (Tomáš Dlesk), 38:39 Tomáš Dlesk (Michal Janeček), 44:42 Martin Zozulák (Přemek Pakosta)
Sestava Pardubic: Levínský Jakub, Musil Petr - Oubrecht Václav, Janeček Michal, Brychta Karel, Dlesk Tomáš, Pakosta Přemek, Ďopan Marek, Němeček Petr, Bílý Jan, Kunt Ondřej, Teichman Ivo, Formánek Radek, Krigovský Filip, Burian Jakub, Zozulák Martin, Jan Kourek, Gregor Lukáš, Černý Petr

Adam Joska

Dále čtěte