Junioři  |   3. březen 2018

Junioři chtějí zopakovat loňský postup do čtvrtfinále. V předkole je čeká brněnský Hattrick

Junioři chtějí zopakovat loňský postup do čtvrtfinále. V předkole je čeká brněnský Hattrick

Pardubičtí junioři mají za sebou dvě skupinové fáze základní části. Nejprve skončili v KB lize juniorů ve skupině E na čtvrtém místě, což je po rozdělení na dvě části poslalo do skupiny B, ve které se umístili na třetí pozici. O dosavadních výkonech a začínajícím play off, v němž juniory čeká tento víkend v předkole brněnský Hattrick, se rozpovídal hlavní trenér Milan Randa.

„Pro všechny bylo určitě zklamání, že jsme nepostoupili do skupiny A. Bohužel se tak stalo a my jsme se museli připravovat na náročné cestování a mnohdy i ne tak kvalitní utkání, která by nás čekala ve skupině A," říká Milan Randa. V další fázi nejvyšší juniorské soutěže odehrál Sokol dvacet utkání, ve kterých vybojoval padesát bodů, což stačilo na třetí příčku. „Skončili jsme na takovém místě, na kterém jsme si dle mého zasloužili skončit. Nevyhnuli jsme se zápasům, kde jsme hráli až moc profesorsky a naivně si mysleli, že proti houževnatě hrajícím soupeřům to půjde samo. Ale také jsme odehráli super zápasy, ve kterých jsme předváděli hru, kterou se chceme prezentovat a soupeře k ničemu nepustili."
Východočeši se v jednu chvíli drželi na úplném čele skupiny B, nakonec opanovali alespoň individuální statistiky. Se sedmdesáti kanadskými body se stal nejproduktivnějším hráčem Adam Šmíd, který byl zároveň nejlepší v počtu asistencí. V tabulce střelců skončil se čtyřiceti šesti góly na čele Petr Černý, který letos naskočil i za A tým. Sokol se může opřít také o vyrovnané gólmany. „S prvenstvími v individuálními statistikách může panovat spokojenost a klukům patří pochvala. Nicméně hrajeme týmový sport a důležitější je pro mě týmový výsledek."
Vzhledem k umístění si Pardubice při výběru soupeřů nemohly příliš vybírat. „Na výběr byl pouze Havířov a Hattrick. S Havířovem máme negativní bilanci a chtěli jsme se i vyhnout náročnému cestování. S Brnem jsme dvakrát vyhráli a i hra soupeře nám celkem seděla, tudíž zde nebylo moc co řešit a volba byla poměrně jednoduchá. Příprava je podobná jako v základní části. Materiálu máme dostatek, tudíž videorozbory a další věci jsou obdobné," řekl kouč k přípravě, na kterou měli junioři pouze týden. Pro Sokol by mohlo být výhodou, že budou začínat v domácím prostředí a na domácí půdě odehraje případně i třetí rozhodující zápas. „Výhoda to určitě může být. Navíc domácí zápasy budeme hrát v nafukovací hale na Sokole, kde absolvujeme většinu tréninku, takže doufám, že nám domácí hřiště a fanoušci pomůžou k výhře a mečbolu."
Minulý rok vypadl Sokol ve čtvrtfinále po prohře 2:3 na zápasy s Vítkovicemi. A jaké jsou letošní pardubické cíle? „Víme, že pavouk v play off je celkem náročný a pokud se nám podaří postoupit přes Brno, tak nás čeká tým, který skončil ve skupině A na 1., případně 2. místě. Tudíž pokud se dostaneme přes 2. kolo play off, tak to můžeme považovat za úspěch. To je ale ještě daleko a my se nyní soustředíme pouze na víkendové zápasy s Brnem."

Předkolo play off KB ligy juniorů: 
1. utkání: Sokol Pardubice - FBŠ Hummel Hattrick Brno (3.3. 18:30, JABLOTRON Aréna Pardubice)
2. utkání: FBŠ Hummel Hattrick Brno - Sokol Pardubice (4.3. 10:00, VUT CESA Brno 1)
Případné 3. utkání: Sokol Pardubice - FBŠ Hummel Hattrick Brno (6.3. 19:30, JABLOTRON Aréna Pardubice)

Adam Joska