A-tým  |   3. březen 2018

Domácí rozlučka se základní částí. Sokol přivítá v posledním kole Otrokovice

Domácí rozlučka se základní částí. Sokol přivítá v posledním kole Otrokovice

Pardubičtí florbalisté se v posledním kole představí před vlastními fanoušky. Rozlučku se základní částí obstará na Dašické souboj proti Otrokovicím, které bojují o čtvrté místo. Sokol může jít do utkání bez nervů, na play off se ale chce jednoznačně naladit výhrou.

Vzhledem k výhře v Liberci to bude pro Sokol úplně nová situace. Poprvé totiž půjde do utkání základní části s pocitem, že se nemusí strachovat o záchranu, ale naopak bude bojovat v play off. „Je to pro nás obrovská úleva. Můžeme to vzít určitě jako příležitost k vylepšení detailů, které nás ve hře nejvíce trápí. Nebude to ani tak o zkoušení nových věcí, půjde spíše o vypilování toho, co nám funguje," myslí si brankář Jakub Levínský. 
Po parádním vstupu do sezóny, díky kterému Sokol posbíral nejvíce bodů v základní části ve své historii, se Pardubicím přestalo dařit. Nyní věří, že by je obrat v Liberci mohl před nejdůležitější fází sezóny nakopnout zpět k dobrým výkonům. „Vlna, na které jsme se vezli od začátku sezóny, samozřejmě nemohla vydržet věčně. Když ji pak utnul Chodov, Vítkovice a Boleslav, neměli jsme si z toho dělat hlavu. Poté se to s námi táhlo dál, což se snad teď změní," doufá pardubická opora. Strážce pardubické klece také kvituje fakt, že Sokol v posledních zápasech opět postupně snižuje počet inkasovaných branek. „Zlepšení v obraně je markantní, určitě je to vidět na první pohled. Doufám, že udržíme stejný trend i v následujícím zápase a následně i v play off," říká. 
První vzájemný zápas letošního ročníku mezi Pardubicemi a Panthers byl chudý na góly, Otrokovice v něm zvítězily 2:0. „Nechci se mýlit, ale očekávám, že padne rozhodně více gólů než v prvním utkání. Jako o možném soupeři do play off jsem o nich vůbec nepřemýšlel. Myslím, že si nás vybere někdo z úplného čela soutěže," dodává Jakub Levínský. Výběr soupeřů pro čtvrtfinále proběhne ihned po skončení utkání ve 20 hodin. 

26. kolo Tipsport Superligy: Sokol Pardubice - Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE (4.3. 17:00, SH Dašická)

Dále čtěte