A-tým  |   8. březen 2018

První play off v klubové historii je tu. Sokol se utká s favoritem z Mladé Boleslavi

První play off v klubové historii je tu. Sokol se utká s favoritem z Mladé Boleslavi

Pardubičtí florbalisté o víkendu naskočí poprvé v historii do play off nejvyšší české soutěže. Sokol ještě nikdy Mladou Boleslav neporazil v základní hrací době, což je nyní odhodlaný změnit. „Naši hru budeme stavět na týmovém pojetí, totální bojovnosti a perfektním dodržování taktických pokynů," říká útočník Martin Zozulák.

„Všichni se na celou sérii těšíme, je to jedna z největších událostí v historii klubu a já jsem rád, že u toho můžu být přímo na hřišti. Naším cílem je ukázat, že v play off nejsme náhodou a nechceme být pro Mladou Boleslav pouze sparingpartnerem. Příprava je samozřejmě speciální vzhledem k tomu, že nás čekají minimálně čtyři utkání s jedním soupeřem. Například rozbor soupeře jsme s trenéry prováděli již minulý týden, přestože si nás vybrali až v neděli. Tento týden jsme měli o jeden herní trénink navíc a věnujeme se výrazně více taktickým prvkům a speciálním úkolům pro jednotlivé hráče a celé formace," prozradil Martin Zozulák, který také plní roli hrajícího asistenta.
Východočeši prohráli oba vzájemné zápasy v této sezóně, ten první na domácí půdě těsně 4:5, na hřišti soupeře pak podlehli 2:6. „Určitě se ze zápasů v základní části částečně vycházet dá. Minimálně to ukazuje, jakou hrou se soupeři proti sobě prezentují. Nicméně v sobotu začínáme od nuly a může se stát naprosto cokoliv," ví pardubický útočník.
Martin Zozulák je jediným hráčem, který má zkušenosti z extraligového play off, které si zahrál v dresu Chodova. „Je to pro nás nevýhoda, zkušenosti jsou extrémně důležité a my je nemáme. Nicméně si troufám tvrdit, že série play down jsou často i pod větším tlakem. Pro nás může být obrovská výhoda, že nemáme absolutně co ztratit, v podstatě nejsme pod žádným tlakem. Jdeme do série v roli totálního outsidera a to nám může vyhovovat. Klukům jsem samozřejmě něco řekl, tak uvidíme, jak se to povede přenést na hřiště," říká jeden z pardubických lídrů.
Střetnou se dva týmy s nejvyšší návštěvností v Tipsport Superlize, na oba duely v této sezóně dorazilo přes 450 fanoušků, a tak se dá očekávat bouřlivá atmosféra. „Určitě to přidává na atraktivnosti celé série. Hrát před plnými tribunami bude ozdobou této série a i pro hráče je to velká motivace," myslí si Zozulák.
První dva zápasy čtvrtfinálové série se odehrají v Mladé Boleslavi, příští týden se pak série stěhuje na Dašickou.

První zápas čtvrtfinálové série: Technology Florbal Mladá Boleslav - Sokol Pardubice (10.3. 19:00, MSH Mladá Boleslav)
Druhý zápas čtvrtfinálové série: Technology Florbal Mladá Boleslav - Sokol Pardubice (11.3. 16:00, MSH Mladá Boleslav)

Adam Joska

Dále čtěte