A-tým  |  12. březen 2018

Sokol schytal v Mladé Boleslavi dva debakly. Po úvodním čtvrtfinálovém víkendu prohrává 0:2 na zápasy

Sokol schytal v Mladé Boleslavi dva debakly. Po úvodním čtvrtfinálovém víkendu prohrává 0:2 na zápasy

Východočechům se první dva zápasy při historicky první účasti ve vyřazovacích bojích vůbec nepovedly. Dohromady inkasovali 21 branek a sami se prosadili pouze čtyřikrát. Mladá Boleslav se tak po úvodním víkendu ujala vedení 2:0 na zápasy.

Pardubice nevstoupily do svého historicky prvního zápasu play off vůbec dobře, když po třech minutách hry prohrávaly už o dvě branky. Ve druhé části byla produktivita Mladé Boleslavi ještě větší a na ukazateli skóre svítilo 8:0. Ve třetí třetině, která skončila nerozhodně 3:3, Sokol dokázal korigovat velice nepříznivý výsledek. Nejprve se na začátku třetiny trefil přesně do horního rohu branky Ivo Teichman, kombinaci v přesilové hře zakončil přesnou trefou Jan Kourek, který si připsal ještě jednu branku pět minut před koncem zužitkováním přesného pasu od Ondřeje Kunta. Největší problémy nadělal pardubické obraně Jiří Curney, který vstřelil šest branek a na jednu nahrál. „Domácí nám ukázali, jak se hraje play off. Hned na začátku potrestali naše zbytečné chyby a třemi góly prakticky rozhodli zápas. Dnešní zápas a skóre házíme za hlavu a připravujeme se na zítřek. Chceme se odrazit od třetí třetiny, kdy jsme konečně dali i nějaké góly," řekl po konci prvního duelu trenér Ladislav Štancl.
Jenže Sokolu se nepodařilo naplnit slova trenéra a v neděli inkasoval již po třiceti dvou vteřinách hry z hole bývalého hráče Pardubic Radka. Krajcigra. Ten v 17. minutě zkompletoval hattrick a s Východočechy to opět nevypadalo vůbec dobře. První část druhého utkání byla pro hosty ještě horší než v prvním duelu, inkasovali totiž šestkrát. Na konci druhého utkání pak svítil na ukazateli skóre stav 10:1 pro domácí. „Pokud budeme opakovat stále stejné chyby a budeme neorganizovaní v obraně, nemáme v play off šanci. Domácí byli lepší ve všech ohledech. Věřím, že doma budeme silnější a požene nás doopravdy zaplněná hala. Máme týden na to se připravit a vzít si inspiraci z tohoto víkendu," hodnotil druhý zápas Ladislav Štancl. 
Série se o víkendu 17. a 18. října stěhuje na Dašickou. V sobotu je od 14 hodin na programu třetí zápas, o den později se pak začíná v 19:30.


Čtvrtfinále play off Tipsport Superligy:
1. zápas: Technology Florbal MB - Sokol Pardubice 11:3 (3:0, 5:0, 3:3)
Branky a asistence Pardubic: 40:43 Ivo Teichman (Jakub Burian), 45:22 Jan Kourek (Martin Zozulák), 54:58 Jan Kourek (Ondřej Kunt)
Sestava Pardubic: Levínský (Musil) - Oubrecht, Kunt, Brychta, Škeřík, Ďopan, Bílý, Krigovský - Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Gregor, P. Pakosta, Burian, Němeček, Formánek

2. zápas: Technology Florbal MB - Sokol Pardubice 10:1 (6:1, 1:0, 3:0)
Branky a asistence Pardubic: 18:40 Filip Krigovský (Tomáš Dlesk)
Sestava Pardubic: Levínský (20. Musil) - Oubrecht, Kunt, Brychta, Škeřík, Ďopan, Bílý, Krigovský - Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Gregor, P. Pakosta, Burian, Němeček, Formánek
Adam Joska

Dále čtěte