4. duben 2018

Sokol má další partnerský klub z regionu. Stali se jím Piráti Chrudim

Sokol má další partnerský klub z regionu. Stali se jím Piráti Chrudim

Vedení pardubického florbalového klubu rozšířilo portfolio partnerských klubů z regionu. Po Litomyšli, Rtyni v Podkrkonoší a Přelouči nyní začal Sokol spolupracovat s týmem Piráti Chrudim.

O pirátech je známo, že především během kolonizace přepadávali obchodní lodě. Nyní sláva těchto banditů upadá, a tak jejich pozici přebírají jejich jmenovci. Pirátská strana získala v posledních volbách do poslanecké sněmovny přes 10 % hlasů a ve florbalovém prostředí o sobě dává už pár let vědět také chrudimský klub, který má v logu tradičního piráta s páskou přes oko. Mužský A tým Chrudimi momentálně hraje Divizi, tedy čtvrtou nejvyšší soutěž v Česku. Současně má klub, který leží něco málo přes deset kilometrů na jih od Pardubic, hned několik týmů v mládežnické struktuře Českého florbalu. Chrudimským klubem prošla v posledních letech celá řada hráčů, kteří se neprobojovali do elitního týmu Sokola. Sokol má navíc s Piráty letos už jednu povedenou zkušenost. V listopadu se totiž v Chrudimi uskutečnil výjezdní zápas Tipsport Superligy. Na utkání pardubických florbalistů proti Liberci zavítalo 620 diváků, kteří vytvořili znamenitou atmosféru. Vzájemná spolupráce obou klubů je tak logickým vyústěním. 

„Spolupráce vznikla hlavně díky iniciativě chrudimského klubu, který se sám ozval a měl zájem s námi spolupracovat. Chrudim je pro nás určitě jedním z nejzajímavějších klubů vzhledem ke vzdálenosti mezi našimi městy. Věříme, že potenciál pro další rozvoj tu určitě je, nicméně bude záležet především na činovnících a trenérech z Chrudimi. Stejně jako s ostatními kluby je tato spolupráce založena hlavně na aktivitě samotných partnerských klubů, my jsme otevřeni téměř všemu, ovšem musíme vidět snahu a chuť pracovat," říká pardubický sportovní ředitel Martin Zozulák.

„Od spolupráce našich oddílů si slibujeme hlavně zkvalitnění práce s mládeží, získávání nových zkušeností nám totiž může velmi pomoci. Dále pro nás spolupráce znamená jisté prolomení ledů v našem kraji, kdy budeme moci spolupracovat na různých akcích, které mohou naším oddílům přinést profit. Novou spoluprací se také pro naše hráče otevírá více možností, jak dále florbalově růst," myslí si Petr Kučera z klubu Piráti Chrudim.

Hodně štěstí, Piráti!