Dorostenci  |   7. duben 2018

Mise Ostrava. Dorostenci jedou bojovat o postup do čtvrtfinále

Mise Ostrava. Dorostenci jedou bojovat o postup do čtvrtfinále

Pardubičtí dorostenci mají za sebou základní část a ve skupině C 1. ligy dorostenců skončili na první příčce. Dnes a zítra je tak čekají souboje v osmifinálové skupině F, kde odehrají tři zápasy o postup mezi osm nejlepších celků republiky.

Dvacet zápasů, z toho patnáct výher, tři remízy a dvě prohry - taková je bilance dorostenců Sokola, kteří vybojovali skupinové prvenství. „Výsledkově to vypadá, že můžeme být spokojení, ale výsledky nejsou to, co u dorostenců v tuhle chvíli řešíme. Výsledek je pro nás vedlejší, mnohem více nás těší růst týmu a hráčů během sezóny. Ke konci už byly vidět herní návyky, které u našich hráčů chceme dlouhodobě budovat. Samozřejmě, že výsledky pak těší o to více," řekl k dosavadnímu průběhu ročníku trenér Ladislav Štancl.

Někteří dorostenci si svými výkony vybojovali i místo v týmu juniorů, kde mohli sbírat další cenné zkušenosti. Před dorosteneckým play off se v juniorech předvedl Adam Šmíd, jenž byl se sedmi přesnými trefami druhým nejlepším střelcem svého celku. „Naší filozofií a cílem je, aby hráči v dorostu byli na takové úrovni, aby byli schopní hrát za juniory a déle se připravovali na nejvyšší úrovni pro budoucí vstup do A týmu. Letos za juniory hrálo osm hráčů z dorostu a rozhodně byli vidět. V dorostu pak tým rostl s jejich přítomností. Když naopak nebyli k dispozici, ostatní hráči věděli, že to musí vzít na sebe, měli větší prostor a herně rostli," pochvaluje si týmovou soudržnost hlavní kouč. „Kádr jsme letos měli široký, i proto nemáme problém s tím, když osm či devět hráčů působí v juniorech. Můžeme pak umožnit herní vytížení i ostatním hráčům. Určitě se snažíme zapojit i mladší ročníky, pokud mají odpovídající výkonnost pro kategorii dorostenců," dodává Štancl.

Pardubice se ze základní skupiny zařadily do osmifinálové skupiny F, v níž je dohromady šest celků, Sokol se ale utká pouze se třemi. Jeho soupeři budou Vítkovice, Bulldogs Brno a FBC Ostrava. Z šestice týmů postupují do finálového turnaje první čtyři celky skupiny. V tabulce je na tom nejlépe Ostrava, která díky tomu bude osmifinálovou skupinu pořádat. V tabulce mají mužstva body získané s týmy, které postoupily z jejich skupiny, a tyto body jsou vyděleny dvěma. Sokol má společně s dalšími třemi celky shodně tři body, startovací pozice jsou tedy pro všechny téměř vyrovnané. „Na zápasy se těšíme hlavně proto, že během roku nemáme možnost hrát s podobně silnými týmy. Právě tyto zápasy nám prozradí, jak na tom jsme. Cílem a přáním je odehrát dobré zápasy a samozřejmě udělat vše pro zisk bodů, abychom mohli postoupit dál," přeje si Ladislav Štancl.

Osmifinálový program:
1. utkání: 1. SC TEMPISH Vítkovice - Sokol Pardubice (sobota 7.4. 14:15, ČPP Aréna)
2. utkání: Sokol Pardubice - Bulldogs Brno (neděle 8.4. 8:00, ČPP Aréna)
3. utkání: Sokol Pardubice - FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA (neděle 8.4. 12:30, ČPP Aréna)