Zdraví na prvním místě. Sokol nastartoval spolupráci s doktorem a odborníkem na výživu Tomášem Soukupem

Zdraví na prvním místě. Sokol nastartoval spolupráci s doktorem a odborníkem na výživu Tomášem Soukupem

Doktor Tomáš Soukup je jedním z největších odborníků a specialistů na výživu a regenerativní medicínu v České republice. Od nadcházející sezóny bude spolupracovat také s naším klubem, což je pro nás velkou ctí.

Spolupráce s uznávaným odborníkem začala přednáškou pro pardubické trenéry, někteří z nich už navíc byli na individuálních konzultacích a mají speciálně upravené jídelníčky. Tímto chceme dosáhnout, aby naši trenéři na vlastní kůži okusili změnu jídelníčku, pochopili základní principy a ty následně předávali svým svěřencům. Nyní budou na řadě přednášky pro „A“ tým, juniory, dorost a také naší akademii. Ostatní týmy se dočkají na konci léta/začátku podzimu se začátkem nové sezóny. Všichni naši členové pak budou mít možnost přihlásit se k individuálním konzultacím k výživovým expertům do sportovního centra GoMango, které vede právě Tomáš Soukup. Vše samozřejmě za exkluzivně zvýhodněné ceny pro náš klub.

Komentář sportovního ředitele Martina Zozuláka: „Zahájení tohoto projektu je pro mě osobně obrovský krok k vylepšení nejen sportovní přípravy našich členů, ale i života obecně. S Tomášem Soukupem jsem se poprvé setkal před několika měsíci (krátce po mém zranění kolene) a od té doby jsem změnil svoje stravovací návyky a vůbec pohled na výživu jako takovou. Zanechalo to ve mě takový dojem, že jsem se rozhodl, že něco takového musíme nabídnout i našim členům. Změna stravovacích návyků je jedna z největších rezerv v přípravě sportovců, která ovšem negeneruje žádný čas navíc ve sportovní přípravě. Když se chcete zlepšit, tak musíte víc trénovat, víc běhat, víc posilovat. U jídla toto neplatí, každý z nás přece něco jí a je to pouze o tom, co a kdy jíme. Všichni naši členové dostanou možnost toto změnit a já to všem velmi velmi doporučuji.“

Kdo je Tomáš Soukup:
- specialista na výzkum kmenových buněk a regenerativní medicínu
- výživový poradce
- zakladatel sportovního centra GoMango (www.gomango.cz)
- spolupracoval s Oxford University a University of Hong Kong
- učitel na Lékařské fakultě v Hradci Králové
- fitness trenér třídy II, TRX instruktor, Spinning instruktor, maratonský a ultramaratonský běžec