Dorostenci  |  31. srpen 2018

Dorostenci vyrazili do Prahy na UNYP Cup Challenge

Dorostenci vyrazili do Prahy na UNYP Cup Challenge

Po juniorech vyrazili do Prahy na UNYP Cup také pardubičtí dorostenci, pro které je to po červnovém Brno Hummel Open Game druhý přípravný turnaj. V průběhu srpna se dorostenci začali více věnovat herní fázi přípravy, na turnaji budou hledat ideální vazby mezi hráči.

Po turnaji v Brně se dorostenci do zápasového vytížení nedostali, měli ale dostatek času zapracovat na fyzické stránce a následně začali trénovat i více s hokejkou. Začátek sezony se blíží, turnaj v Praze tak mohou brát jako první ostrý test. „Dorostenci se v průběhu srpna vrhli do další fáze přípravy, která již obnášela více času na hokejce. Během turnaje se pokusíme především najít a budovat vazby mezi jednotlivými hráči a chystáme se zapracovat na celkové pozitivní atmosféře v týmu. Co se týče výsledků, tak budeme spokojení s jakýmkoliv umístěním, za předpokladu, že hráči budou plnit pokyny trenérů a herní projev bude odpovídat našim představám,“ říká trenér Jakub Víšek, který má u dorostenců na starosti také brankáře, na turnaji bude plnit i roli hlavního trenéra, jelikož Radek Formánek se účastní herního soustředění A týmu ve Skutči.

„Pro dorostence se jedná o druhý turnaj v rámci letní přípravy, ale vzhledem k tomu, že od červnového Hummel Open Game uběhla již dlouhá doba, tak se dá říci, že v zápasovém vytížení jedeme prakticky od nuly. Pozitivní je rozhodně z toho vyplývající natěšenost hráčů a pevně věřím, že dlouhá pauza bez utkání nebude problémem,“ doufá v dobré výkony Víšek, jehož svěřence čekají v sobotu dva duely skupiny D proti Ústí a Kladnu. Skupinovou fázi zakončí dorostenci sobotním ranním zápasem proti Black Angels.

Zápasy ve skupinách a o umístění se hrají 2x15 minut. Zápasy ve čtvrtfinále, semifinále, o třetí místo a finále se hrají 3x15 minut. Všechna utkání jsou hrána na hrubý čas, poslední 3 minuty čistý čas. Přestávka mezi třetinami je 2 minuty. Do čtvrtfinále postupují z každé skupiny dva týmy, druhé dva budou hrát play-off B.

Program Pardubic ve skupině D:

Pátek 31. srpna

10:00 Pardubice – Ústí

12:15 Kladno – Pardubice

Sobota 1. září

8:00 Pardubice – Black Angels

O průběhu turnaje z pardubického pohledu budeme informovat klubovém Instagramu a také na Facebooku.

Průběh turnaje, výsledky a online průběh utkání můžete sledovat na stránkách turnaje.

Dále čtěte