Dorostenci  |   3. září 2018

Dorostenci skončili na UNYP Cupu na 14. místě

Dorostenci skončili na UNYP Cupu na 14. místě

Pardubičtí dorostenci se od pátku 31. srpna do neděle 2. září zúčastnili UNYP Cupu Challenge, na kterém odehráli šest utkání. Střelecky je táhl Ondřej Ryšavý, jenž nastřílel čtyři branky.

Sokol nevstoupil do turnaje špatně, v zápase s Ústím díky brankám Dyntera a Ryšavého otočil vývoj utkání ve svůj prospěch a držel vedení až do samotného závěru, jenže pouhých devět vteřin před koncem inkasoval na konečných 2:2. Druhý zápas se rozhodoval ve druhé polovině, Pardubice v první části góly Práška a Ryšavého snížily na 3:2, místo srovnání však Kanonýři Kladno navýšili své vedení na 6:2. Skupinovou fázi turnaje zakončili Východočeši v sobotu ráno zápasem proti Black Angels, skóre sice otevřel svým již třetím gólem na turnaji Ondřej Ryšavý, ale Black Angels otočili zápas na konečných 1:3.

Pardubičtí tak šli do play off B, kde se jim vůbec nepovedlo čtvrtfinále proti Náchodu, které prohráli 6:0. Další zápas je čekal až v neděli v 8:00, proti Znojmu předvedli parádní obrat. Minutu a půl před koncem srovnali gólem Ryšavého a v prodloužení rozhodl Petric. Jenže v souboji o 13. místo vyšel Sokol opět gólově naprázdno, tentokrát prohrál s Kladnem 4:0.

„Ačkoliv pro nás turnaj nedopadl výsledkově úplně dobře, tak herní projev týmu byl dobrý, nechybělo nám nasazení a nebylo ani daleko k postupu ze základní skupiny. Daleko důležitější pro nás však byla týmová práce na hřišti i mimo něj a celková dobrá atmosféra. V tomto ohledu máme ještě určitě na čem pracovat, ale turnaj nám ukázal, kde se tyto nedostatky nachází a myslím si, že obecně pro nás byl velkým přínosem pro nadcházející sezonu,“ zhodnotil celý turnaj trenér Jakub Víšek. Dorostencům začíná soutěž až koncem září, herní příprava tak bude teprve vrcholit. „Do sezony bude potřeba zapracovat na již zmiňované soudržnosti týmu, spolu s tím přijde i sebevědomí hráčů, především těch z ročníku 2003, kteří ještě potřebují nabrat zkušenosti a pokud toto zvládneme, tak to rozhodně ponese ovoce.“

Pardubická cesta turnajem:

Pátek 31. srpna, skupina D

Sokol Pardubice – Florbal Ústí 2:2

Kanonýři Kladno – Sokol Pardubice 6:2

Sobota 1. září, skupina D

Sokol Pardubice – Black Angels 1:3

Sobota 1. září, play off B

Florbal Náchod – Sokol Pardubice 6:0

Neděle 26. srpna, play off B

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Sokol Pardubice 1:2p

Sokol Pardubice – Kanonýři Kladno 0:4

Dále čtěte