Preview k zápasu  |  A-tým  |  13. prosinec 2018

Pardubice začínají sérii domácích utkání po reprezentační pauze

Pardubice začínají sérii domácích utkání po reprezentační pauze

Pardubičtí florbalisté se vrátili zpět do zápasového tempa úterním pohárovým utkání proti Hattricku Brno, ve kterém zvítězili po dvacetigólové přestřelce v nájezdech. Tento týden má pardubický A tým opravdu napěchovaný, odehraje v něm totiž hned tři duely. V pátek se od 18:00 střetne na Dašické s Bohemians, v neděli ve výjezdním utkání v Chrudimi s Bulldogs Brno.

Sokol v posledním zápase před dlouhou reprezentační přestávkou schytal vysokou porážku, ale zpět do zápasového tempa se vrátil vítězně. K úternímu čtvrtfinále Poháru České pojišťovny vyrazil do Brna, kde porazil porazil prvoligový Hattrick 11:10. Pardubičtí florbalisté se tak dostali zpět do střelecké formy, potřebují ale ještě zlepšit obrannou fázi. 

Na dobrou střeleckou úspěšnost budou chtít Pardubice navázat již v pátek v domácím utkáním s Bohemians. Vzhledem k postavení v tabulce je to pro oba celky důležitý duel, jelikož domácí celek ztrácí na svého soupeře v tabulce z dvanácté pozice pouhé dva body, zároveň je ztráta na postupové pozice do play off pouhé tři body. Bohemians zvítězili dvakrát v řadě, naposledy ale padli v Otrokovicích po prodloužení 4:3. Pardubičtí florbalisté v prvním vzájemném střetnutí letošní sezony úspěsně dotahovali gólovou ztrátu a nakonec zvítězili 7:6 po prodloužení. Velice pikantní duel to bude pro Marka Ďopana, jenž dlouhou řádku let hrál za pardubický klub a nedávno z něj přestoupil do pražského celku.

Také nedělní výjezdní utkání v Chrudimi bude pro další vývoj soutěže v dolní polovině tabulky důležitý.  Bulldogs jsou v Tipsport Superlize na 9. místě, tedy o jednu pozici před Bohemians, Pardubice na ně ztrácí tři body. Brněnský celek před měsícem v posledním zápase prohrál s Královskými Vinohrady 5:4 po prodloužení, v předchozím utkání ale porazil Ostravu 5:3. V posledních třech vzájemných utkáních Pardubic a Brna nebyl gólový rozdíl vysoký. V 8. kole letošního ročníku předvedli Bulldogs úspěšný obrat a na domácí půdě porazili Pardubice 3:1. V nedělním utkání v Chrudimi se můžete těšit i na doprovodný program, bude se soutěžit o víkendovou zápůjčku automobilu. Před zápasem A týmu se bude v chrudimské sportovní hale hrát také KB liga juniorů, se Sokolem se střetnou Vítkovice.

15. kolo Tipsport Superligy:

pátek 14. prosince, 18:00, SH Dašická: Sokol Pardubice – FbŠ Bohemians

16. kolo Tipsport Superligy:

neděle 16. prosince, 17:00, SH Chrudim: Sokol Pardubice – Bulldogs Brno


Dále čtěte