Aktuální zprávy  |  Dorostenci  |   5. duben 2019

Dorostence čekají o víkendu v Ostravě bitvy o cenné kovy

Dorostence čekají o víkendu v Ostravě bitvy o cenné kovy

Před pardubickými dorostenci je vrchol sezony, o víkendu 6. a 7. dubna budou bojovat v Ostravě na finálovém turnaji o cenné kovy. Po prvním místě ve skupině C dopustili v osmifinále na Dašické proti Uherskému Brodu zaváhání, první zápas prohráli 5:6, druhý však ovládli 9:5 a mohli slavit postup. Dalším jejich soupeřem v cestě za trofejí bude v sobotním čtvrtfinále v Ostravě na Dubině Chodov.

„Velmi se těšíme na konfrontaci s tak zvučným soupeřem, poctivě jsme se teď čtrnáct dní připravovali, tak doufám, že odehrajeme super zápasy. Do utkání vstupujeme s pokorou a také v roli outsidera, ale věřím svým hráčům, že taková příležitost je donutí na hřišti nechat srdce a já budu opět dojatý,“ doufá v sílu svých svěřencům před klíčovým víkendem sezony trenér Radek Formánek. Ten má možnost využít také hráče, kteří po celou sezonu nastupovali za juniory, ale věkem jsou stále dorostenci. Do přípravy na závěr ročníku se zapojila čtveřice Bartoš, Macek, Smola a Souček, jejichž přítomnost byla poznat již v druhém osmifinálovém klání, chybět bude zraněný Lukáš Kučera.

Na finálový turnaj postoupila společně s Pardubicemi sedmička dalších týmů – Chodov, Vítkovice, Liberec, Bohemians, Ostrava, Sparta a Hradec Králové.

Čtvrtfinále 1. ligy dorostenců:

Sobota 6. dubna

12:30 Sokol Pardubice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV

18:30 FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Sokol Pardubice

Dále čtěte