Mládež  |  26. srpen 2019

Představení trenérských týmů dětských kategorií. Přípravku povede Ladislav Štancl.

Představení trenérských týmů dětských kategorií. Přípravku povede Ladislav Štancl.

Přinášíme sérii článků, kde bychom vám rádi představili trenérské týmy, které se budou v nové sezóně starat a sportovní zážitky svých svěřenců. Na počátku letní přípravy jsme představili realizační týmy našich elitních kategorií. V dalších dnech vám postupně představíme trenéry, kteří povedou hobby dětské kategorie.

Jelikož je práce s dětmi a mládeží jednou z nejdůležitějších činností v našem klubu, na kterou klademe opravdu velký důraz, jsou trenérské týmy postupně skládány již několik měsíců před koncem předchozí sezóny. „Důkazem toho, že je pro nás práce s dětskými kategoriemi opravdu velmi důležitá je fakt, že k dětským kategoriím dáváme klubové elitní trenéry, kteří působí v elitním florbalu a dokáží výborně pracovat i s těmi nejmenšími,“ vyjádřil se k obsazení trenérských týmů generální manažer Martin Zozulák.

Jako první vám představíme trenérský tým našich nejmenších Sokolíků z přípravky. V roli garanta celé kategorie bude v sezóně 2019/2020 působit klubový šéftrenér Ladislav Štancl, který bude mít k ruce další perspektivní trenéry. Trenérský tým tak budou společně s ním tvořit Bára Musilová, Eliška Kuchtová, David Petržela a Šimon Petrjánoš.

Bára Musilová a Eliška Kuchtová se na chodu přípravky podílely již v předešlé sezóně, znají se tedy jak s rodiči, tak i s dětmi, které budou v přípravce pokračovat. David Petržela je členem kádru A týmu a poprvé se aktivně zapojí i do klubového trenérského týmu díky jeho přesunu do Pardubic na vysokou školu. Šimon Petrjánoš je v klubu úplným nováčkem. Dal by se označit jako jeden z produktů naší jarní akce, která nesla název Sokolská výzva. Šimon se přihlásil a později se stal součástí našeho nově vzniklého junior B týmu a nyní se aktivně zapojí i do trenérské činnosti.

V kategorii přípravky jde v tréninkovém procesu především o všeobecný sportovní pohyb, zábavu a o to, aby děti získaly pozitivní vztah ke sportu jako takovému. Tréninky budou tedy především hravé, pohybové a v rámci toho všeho se budeme postupně seznamovat i se základy florbalu. Přípravka je v tomto ohledu poměrně specifická, protože je zde věkové rozmezí ročníků narození 2011–2014, což je u dětí velmi znát. Proto bude několik tréninkových skupin tak, aby se trenéři mohli všem adekvátně věnovat a veškerá tréninková činnosti tak byla maximálně efektivní.

Šéftrenér klubu a garant kategorie Ladislav Štancl: „Jsem moc rád za to, jaký trenérský tým se nám podařilo u přípravky sestavit. Budu spolupracovat s mladými a perspektivními trenérkami a trenéry, kteří do toho mají velkou chuť. Těším se na tréninkové jednotky, které se budeme snažit společně s dětmi maximálně užít. Věřím, že se nám podaří vtáhnout do celého tréninkového procesu i rodiče, aby viděli, jak se s jejich dětmi pracuje, co všechno během tréninků zažívají a prožívají. Postupně tak chceme tvořit komunitu přípravky, která bude součástí velké komunity našeho klubu.“