Mládež  |  A-tým, Junioři, Dorostenci  |  12. květen 2020

Chceš hrát florbal na nejvyšší úrovni? Zapoj se do Sokolské výzvy 2020!

Chceš hrát florbal na nejvyšší úrovni? Zapoj se do Sokolské výzvy 2020!

Máš ambice hrát florbal na nejvyšší úrovni? Chceš se zlepšovat jako sportovec, florbalista i jako člověk? Chceš prožít jeden den v Superligovém klubu? Pak je SOKOLSKÁ VÝZVA určená právě pro tebe. Druhým rokem veřejně otevíráme možnost prosadit se do všech našich elitních týmů včetně mužského A týmu - dorostenci, junioři a muži.

Jedním z hlavních poslání Sokolské výzvy ale není pouze fakt, že se můžete zkusit prosadit do jednoho z našich elitních týmů, ale především možnost nahlédnout do tréninkového procesu, poznat prostředí Superligového oddílu a strávit jeden sportovní tréninkový den pod vedením našich klubových trenérů. Dojem a poznatky z první Sokolské výzvy nám ukázaly, že strávení takového dne s nasátím zkušeností, postřehů a různých pohledů, může být velký přínosem do přístupu a další práce hráče.  Sokolská výzva je určena pro hráče od ročníku 2005 a starší.

Letos poprvé otevíráme Sokolskou výzvu i pro trenéry! Výzva je pro všechny trenéry, kteří by se chtěli zapojit do našeho klubového dění, podílet se na hráčském rozvoji a poznat prostředí Superligového klubu. Každý trenér, kterého zajímá, jak se u nás pracuje s hráči, na co je zaměřený tréninkový proces a jaká je naše klubová vize a filozofie s námi může prožít celý den, kdy mu vše představíme a ukážeme.

Jak bude SOKOLSKÁ VÝZVA vypadat?

Všichni potenciální adepti absolvují jednodenní soustředění v našem Tréninkovém centru v Pardubicích. V rámci tohoto soustředění si hráči zatrénují pod vedením elitních pardubických trenérů a společně s nimi budou trénovat i nejlepší hráči Sokola v dané kategorii. Soustředění bude složeno ze dvou tréninkových jednotek zaměřených na florbalové i neflorbalové dovednosti. Součástí celého dne bude i společný oběd v areálu Sokola, prezentace klubu pro hráče a rodiče všech adeptů a samozřejmě také krátké pohovory se všemi účastníky.

Ve stejném duchu se bude odvíjet i program všech přihlášených trenérů, se kterými nejdříve projdeme náplň jednodenního soustředění, jeho zaměření a náplň, jak z pohledu metodického, tak rozvojového. Po celou dobu budete moct diskutovat nad děním na hřišti a dovědět se vše, co vás bude zajímat. Po společném obědě pro vás bude připravena prezentace na trenérská témata, náš přístup, metody i nastavení cílů, se kterými stavíme celý tréninkový proces napříč všemi kategoriemi klubu.

Termín a harmonogram SOKOLSKÁ VÝZVA

Sobota 13. 6. 2020

9:15 - sraz všech účastníků

9:30 - 11:30 - první tréninková jednotka

12:00 - společný oběd

12:30 - prezentace pro hráče / rodiče a pro trenéry

13:00 - 14:00 - pohovory s hráči / rodiči

14:30 - 16:30- druhá tréninková jednotka

Přihlášky na SOKOLSKOU VÝZVU zde: https://forms.gle/GQCBTpqDLrMnymXo9

Deadline přihlášek 5. 6. 2020

Vyjádření šéftrenéra klubu Ladislava Štancla

Po loňské první výzvě jsme měli spoustu pozitivních ohlasů od účastníků. I pro nás samotné to byl velmi inspirativní a zajímavý den, ze kterého jsme si odnesli další podněty a inspiraci do další klubové práce. Proto jsme se rozhodli uspořádat Sokolskou výzvu i letos a nově jí rozšířit i pro trenéry, kteří by chtěli nakouknou do našeho tréninkového procesu a prodiskutovat témata, která je zajímají. Naší filozofií a prioritou je i nadále pracovat s vlastními odchovanci, nicméně chceme navázat i na otevřenost vůči hráčům a trenérům z celého regionu. Věříme, že Sokolská výzva je pro hráče nejen možností zkusit se prosadit do našich elitních týmů, ale hlavně motivací do další práce a zlepšování svých sportovních a florbalových dovedností. Pro trenéry pak možnost inspirace a stejně tak zapojení se do našeho klubového trenérské týmu u některé z kategorií.