A-tým Tipsport Superliga 2017/2018

5:4p
2:1, 2:1, 0:2, 1:0
1. SC TEMPISH Vítkovice
Sokol Pardubice
čtvrtek 28.9.2017 16:00
SC Dubina Ostrava
Tipsport Superliga, 5. kolo

Reportáž k utkání

Svěřenci trenéra Milana Koubka si v neděli připsali po úvodních čtyřech výhrách první porážku, když podlehli Mladé Boleslavi na domácím hřišti 4:5. „Na první pohled by se asi mohlo zdát, že první prohra v sezóně bude znamenat velké zklamání a vystřízlivění, ale já s tím určitě nesouhlasím. I když nám zápas výsledkově nevyšel, herně to nebylo vůbec zlé a máme na co navazovat. Prohrát s Boleslaví o gól není vzhledem k jejich hvězdnému obsazení žádná tragédie, takže tým je na tom stejně, ne-li ještě líp, než před nedělním zápasem,“ myslí si brankář Jakub Levínský. 
Po začátku sezóny, kdy se musel Sokol vypořádat s papírově poněkud slabšími soupeři, teď Východočechy čekají naopak opravdu velmi kvalitní celky. Po Mladé Boleslavi jsou na řadě Vítkovice, Chodov a Brno. „Primární cíl je získat nějaké body a ukázat, že se můžeme měřit i s top týmy. Pokud tohle vyjde, budeme jedině rádi. Dále je důležité, abychom nepolevili ve výkonu a v tempu, které jsme si zatím nastavili. Navíc to budou zase po delší době zápasy venku, což je vždy nepříjemná změna,“ říká Levínský. 
Šňůru těžkých venkovních klání zahájí Sokol ve čtvrtek na půdě Vítkovic. Ostravané mají momentálně skvělou formu, posbírali jedenáct z dvanácti možných bodů, když o jediný bod přišli v prvním kole na půdě Bohemians. „Osobně si troufám říct, že z těch tří zápasů to bude ten nejtěžší. Vítkovice hrají hodně běhavý florbal a my se s tím budeme muset poprat. Střelec Lukáš Hájek a parta kolem něj mají letos výbornou fazónu a já jsem na náš výkon velmi zvědavý,“ dodává Jakub Levínský. 
 
5. kolo Tipsport Superligy: 1. SC TEMPISH Vítkovice – Sokol Pardubice (28.9., 16:00, SC Dubina Ostrava)

Další informace

Příští zápasy

Žádné další zápasy se v této sezóně nehrají.

Poslední zápasy

Tipsport Superliga
neděle 18.3.2018 od 19:40
Technology Florbal MB
4:9