A-tým Tipsport Superliga 2017/2018

5:4
1:2, 2:0, 2:2
FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA
Sokol Pardubice
sobota 17.2.2018 17:00
ČPP Aréna Ostrava
Tipsport Superliga, 24. kolo

Reportáž k utkání

Sokol vstoupil do utkání koncentrovaně a působil aktivnějším dojmem. Po úspěšném zákroku Levínského proti střele Jurdzina ve 12. minutě se Sokol vydal do protiútoku, ze kterého otevřel skóre. Ivo Teichman našel přesnou nahrávkou Martina Zozuláka, jenž nedal Lajovi šanci. Jenže ostravské FBC rychle odpovědělo, Eichner se trefil ze středu hřiště vedle ruky Levínského. Patnáct vteřin před koncem první části si Pardubice vzaly své vedení zpět. Burian našel v přečíslení dvou na jednoho Teichmana a ten se nemýlil.

Ani po druhé přesné trefě se hosté ve vedení dlouho neudrželi. Formánkovo vyloučení potrestal ve 23. minutě Mendrek. V polovině utkání pak Ostrava otočila skóre na svou stranu, rychlý protiútok zužitkoval Šindler. Pro Pardubice bylo ještě hůře ve 45. minutě, když Mendrek proměnil diskutabilní trestné střílení. Devět minut před koncem se dostal Sokol opět na dostřel. Souhru na jeden dotek zakončil druhou brankou v utkání Martin Zozulák. Východočechy ovšem znovu sestřelil Mendrek, který ze vzduchu zkompletoval hattrick. Tři minuty před koncem Pardubice odvolaly brankáře a při power play opět vykřesal naději střelou ze středu Jan Kourek. Sokol však už i přes velký tlak nedokázal vyrovnat a na půdě deváté Ostravy prohrál 4:5. 

„Z naší strany dnes bojovný výkon, kterému však chyběla větší efektivita v zakončení. K nasazení a koncentraci musíme ještě přidat větší kreativitu v přípravě gólových příležitostí. Dnes vyhrál šťastnější tým, který udělal méně chyb. Vše však máme stále ve svých rukách a soustředíme se na další zápasy," řekl nový kouč Ladislav Štancl, jenž ve svém hodnocení zmínil malou produktivitu Pardubic. V posledních osmi utkáních vstřelil Sokol v jednom utkání maximálně čtyři branky. Klíčové pro další vývoj možná bude také fakt, že Sokol prohrál "pouze" o jednu branku. V součtu s domácí výhrou 8:6 má totiž Sokol s Ostravou lepší vzájemný zápas, který by v případě rovnosti bodů na konci základní části rozhodoval. V dalším kole čeká pardubické florbalisty Liberec.

24. kolo Tipsport Superligy: FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - Sokol Pardubice 5:4 (1:2, 2:0, 2:2)
Branky a asistence Pardubic: 11:48 Martin Zozulák (Ivo Teichman), 19:45 Ivo Teichman (Jakub Burian), 50:53 Martin Zozulák (Jakub Burian), 57:52 Jan Kourek (Marek Ďopan)
Sestava Pardubic: Levínský Jakub, Musil Petr - Oubrecht Václav, Kunt Ondřej, Brychta Karel, Škeřík Daniel, Ďopan Marek, Bílý Jan, Krigovský Filip - Petr Patrik, Janeček Michal, Zozulák Martin, Kourek Jan, Teichman Ivo, Dlesk Tomáš, Gregor Lukáš, Pakosta Přemek, Burian Jakub, Němeček Petr, Formánek Radek

Adam Joska


Další informace

Příští zápasy

Žádné další zápasy se v této sezóně nehrají.

Poslední zápasy

Tipsport Superliga
neděle 18.3.2018 od 19:40
Technology Florbal MB
4:9