neděle 17.3.2019 17:00
SH Dašická Pardubice
Tipsport Superliga, 4. kolo

Reportáž k utkání

Vstup do třetího utkání série 1. kola play down mělo lepší Brno, které se po třech minutách ujalo vedení. Jenže to mu nevydrželo ani minutu, když se v přesilovce trefil z pravé strany nad nohu brankáře Bartka Přemek Pakosta – 1:1. Michal Pešák vrátil v 1. třetině znovu vedení na stranu hostů, za Sokol odpověděl v závěru třetiny z pravé strany Teichman.

Druhá třetina patřila gólově Brnu, to bylo střelecky aktivnější, za což bylo odměněno dvěma přesnými zásahy, na 4:2 z jejich pohledu zvyšovali hosté dvě vteřiny před druhou sirénou. To však s Pardubicemi nic neudělalo a po povedeném nástupu do závěrečné dvacetiminutovky během pěti minut srovnaly. Po křižné přihrávce od Formánka pálil z levé strany přesně do horního rohu Martin Zozulák. Na Šmídovu nahrávku od zadního mantinelu si naběhl před bránu Ivo Teichman a svou druhou trefou v zápase srovnával na 4:4. Pardubičtí rozsekli zápas ve svůj prospěch v čase 57:58, kdy si kapitán Zozulák na pravé straně přebral míček od Teichmana a přes hráče vypálil přesně pod levou ruku gólmana – 5:4.

3. zápas 1. kola play down Tipsport Superligy:

Sokol Pardubice – Bulldogs Brno 5:4 (2:2, 0:2, 3:0)

Branky a asistence Pardubic: 3:23 Pakosta (Dlesk), 19:06 Teichman (Šmíd), 41:31 Zozulák (Formánek), 44:43 Teichman (Šmíd), 57:58 Zozulák (Teichman).

Rozhodčí: Furmánek, Šolc; Střely na branku: 25:24; Vyloučení: 1:2; Využití: 1:0; Diváci: 313.

Sestava Pardubic: Haleš (Levínský) – Oubrecht, Škeřík, Slabý, Prix, Bílý, Krigovský, Formánek – Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Savický, Žáček, Černý.

První třetina čtvrtého duelu série byla velice opatrná z obou stran, ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Domácí byli v úvodu aktivnější, do zajímavé šance se dostal Kourek, ale nedokázal dorazit balonek do prázdné branky. V úvodu druhé třetiny zachránila brankáře Levínského branková konstrukce, ve 25. minutě už ale inkasoval z hole Němce. Jenže ani tentokrát nenechaly Pardubice svého soupeře dlouho ve vedení, Kourek vyslal do úniku Davida Žáčka a po jednadvaceti vteřinách hry bylo srovnáno. Ve 37. minutě se Sokol dostal do vedení využitou přesilovou hrou, Adam Šmíd se ujal balonku u pravého mantinelu a parádní ranou na bližší tyč nedal Kuhnovi šanci zakročit – 2:1. Po pěti minutách třetí části bylo srovnáno na 2:2 a tento stav i přes pardubickou aktivitu vydržel až do konce základní hrací doby.

Ani desetiminutové prodloužení o vítězi nerozhodlo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich naskočil do akce ze střídačky na domácí straně brankář Martin Haleš, jenž chytal v neděli odpoledne za juniory. V první sérii inkasoval, skóroval ale také mladík Šmíd. Ve druhé sérii už si s nájezdem hostí poradil, Martin Zozulák proměnil a jeho nájezd se nakonec ukázal jako vítězný. Jelikož Haleš zneškodnil další dvě trestná střílení a Ivo Teichman si poradil se střídajícím brankářem Bartkem. Pardubičtí tak mohli slavit záchranu v nejkratší možné době.

4. zápas 1. kola play down Tipsport Superligy:

Sokol Pardubice – Bulldogs Brno 3:2 po sam. náj. (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0)

Branky a asistence Pardubic: 25:18 Žáček (Kourek), 36:12 Šmíd (Dlesk), rozh. náj. Zozulák.

Rozhodčí: Černý, Janoušek; Střely na branku: 17:15; Vyloučení: 1:1; Využití: 1:0; Diváci: 261.

Sestava Pardubic: Levínský (Haleš) – Oubrecht, Škeřík, Slabý, Prix, Bílý, Krigovský, Formánek – Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Savický, Žáček, Černý.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „Stav série je 4:0 a to už něco znamená! Jsem rád, že jsme zvládli sérii, která nebyla vůbec jednoduchá. Všechna utkání byla vyrovnaní a vyvrcholilo to dnešními nájezdy. Zaslouženě jsme si došli pro Superligu i na příští sezónu, prokázali jsme větší kvalitu a mentální připravenost. Díky všem hráčům za předvedené výkony a celou sezónu. Slovy klasika: Jsem dojatý!“