A-tým Tipsport Superliga 2018/2019

1:6
0:1, 0:2, 1:3
Sokol Pardubice
Technology Florbal MB
neděle 23.9.2018 17:00
SH Dašická Pardubice
Tipsport Superliga, 5. kolo

Reportáž k utkání

Ani jeden z týmů nevstoupil do utkání ve velkém tempu, v 5. minutě ale přišlo z pohledu Mladé Boleslavi přesně to, co potřebovala. Jan Řehoř využil při své střele z pravé strany toho, že před brankářem Sokola clonil jeho spoluhráč, a poslal balonek do bližšího horního rohu branky. O srovnání se mohl postarat Dlesk, který se řítil sám na Musila, v tísni ale zakončil vedle levé tyče.

Na začátku druhé části se Pardubice musely bránit v oslabení, což zvládly, ale po konci přesilovky Boleslav z ničeho nic udeřila. Natov poslal míček z levé strany na zadní tyč, kde čekal volný Jakub Bína a ten ho uklidil do odkryté části branky. Druhou početní výhodu už hosté využili, Jan Natov si vyměnil balonek na levé straně s Jelínkem a prosadil se zakončením z výběhu ke vzdálenější tyči. Naději mohl Sokolu vykřesat na konci druhé třetiny Patrik Petr, jenže při trestném střílení na Musila nevyzrál.

Po vstupu do závěrečné dvacetiminutovky se domácí museli opět bránit v oslabení, ve kterém podruhé inkasovali.  Tomašík nahrál z levé strany přes šíři hřiště Jiřímu Curneymu, který z první uklidil balonek k bližší tyči. Ve 48. minutě nastala pro Sokol nešťastná situace, k odraženému míčku se dostal u pravé tyče Martin Tokoš a dostal ho za přesouvajícího se Levínského. Boleslavský gólman Petr Musil neodjížděl z Pardubic s čistým kontem, Sokol aktivním napadáním vybojoval balonek, Šmíd ho nahrál z pravé strany před branku Ivo Teichmanovi, jenž ho úspěšně protečoval mezi tři tyče – 1:5. Skóre utkání uzavřeli minutu před koncem hosté, Gruber nahrál zpoza branky Milanu Tomašíkovi, který z první z levé strany zakončil k bližší tyči.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „Zápas rozhodlo to, že soupeř využil své přesilovky a dostal se do pohodlného vedení, které si už jen hlídal. V tom je Boleslav silná, takže dokázala zápas dohrát a přidat i další branky. My jsme se naopak opět trápili v koncovce. Jsem rád, že jsme spoustu soubojů ustáli. Připravíme se na další zápasy a půjdeme do nich s čistou hlavou.“

Tipsport Superliga, 5. kolo:

Sokol Pardubice – Technology Florbal MB 1:6 (0:1, 0:2, 1:3)

Branky a asistence Pardubic: 56:08 Teichman (Šmíd)

Rozhodčí: Furmánek, Šolc; Střely na branku: 31:25; Vyloučení: 3:0; Využití: 0:2; Diváci: 383.

Sestava Pardubic: Levínský (Haleš) – Škeřík, Hušek, Prix, Bílý, Krigovský, Formánek, Slabý – Petr, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Gregor, Pakosta, Šmíd, Žáček, Černý, Janeček.


Další informace

Příští zápasy

Žádné další zápasy se v této sezóně nehrají.

Poslední zápasy

Tipsport Superliga
neděle 17.3.2019 od 17:00
Bulldogs Brno
3:2