A-tým Tipsport Superliga 2018/2019

7:3
4:0, 1:1, 2:2
Tatran Teka Střešovice
Sokol Pardubice
neděle 4.11.2018 18:00
SH Třebeš Hradec Králové
Tipsport Superliga, 12. kolo

Reportáž k utkání

Pardubice nevstoupily do výjezdního utkání v Hradci Králové proti Tatranu ideálně, po rychlém vyloučení na začátku třetí minuty poprvé inkasovali z předbrankového prostoru z hole Beneše. Na konci 15. minuty vstřelil domácí Tatran druhou branku, po zblokované střele se dostal zpět k míčku na středu Meliš, po jehož nahrávce zakončoval z pravé strany z první Komárek. Na další gól stačilo Střešovicím pouze třicet čtyři vteřin, trefou z levé strany do vzdálenějšího horního rohu branky nedal Sládeček Halešovi šanci zakročit. Minutu před koncem první třetiny Sokol neubránil předbrankový prostoru, ze kterého se z dorážky prosadil Váňa.

Ve druhé části Sokol zabral, ale na dobře chytajícího Rebra se mu dlouho nedařilo vyzrát, ztroskotali na něm v dobrých šancích Pakosta i Kourek. Snížit na rozdíl tří branek se povedlo až ve 34. minutě po rychlém protiútoku střelou k tyči ze střední vzdálenosti Přemku Pakostovi. Jenže Tatran rychle odpověděl, dobré přihrávky do předbrankového prostoru využil Slavík.

Ve třetí části odskočili domácí rychlém brejku na rozdíl pěti branek, Váňa naservíroval míček před prázdnou branku Benešovi. Pardubice měly možnost snížit v první početní výhodě, tu ale nevyužily. Prosadily se až ve druhé tři minuty před koncem, po nahrávce ze středu od Pakosty vymetl Martin Zozulák ranou z první z levé strany bližší horní roh branky. Hosté zkusili hru bez brankáře, při ní Beneš potvrdil, že se mu proti Pardubicím daří, když zkompletoval hattrick. Dvě minuty před koncem se na hřišti strhla hromadná potyčka, po které zamířili do kabin Vítovec s Teichmanem. Navíc byl vyloučen ještě Langer, čehož Sokol využil na upravení konečného skóre na 7:3 po zakončení Zozuláka opět z levé strany z první po nahrávce od Šmída.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „Z naší strany opět špatná první třetina, která rozhodla zápas. Od druhé třetiny jsme byli rychlejší, aktivnější a troufám si tvrdit, že i lepší. Bohužel jsme selhali v koncovce, jeden gól z šancí, které jsme měli, je málo. Velké díky týmu, že to nezabalil a bojoval až do konce. Když začneme dávat góly, dostaví se i výsledky. Závěrečná šťouchačka jen dokázala bojovnost a nasazení v zápase.“

Tipsport Superliga, 12. kolo:

Tatran Teka Střešovice – Sokol Pardubice 7:3 (4:0, 1:1, 2:2)

     Branky a asistence Pardubic: 33:52 Pakosta (Černý), 56:48 Zozulák (Pakosta), 58:59 Zozulák (Šmíd).

     Rozhodčí: Sýkora, Tkáč; Střely na branku: 25:34; Zblokované střely: 9:6; Vyloučení: 3:1, navíc Vítovec (Tatran) a Teichman (Pardubice) ČK1; Využití: 1:2; Diváci: 375.

     Sestava Pardubic: Haleš (Levínský) – Škeřík, Slabý, Hušek, Prix, Bílý, Krigovský, Formánek – Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Žáček, Černý.


     Další informace

     Příští zápasy

     Tipsport Superliga
     neděle 18.11.2018 od 17:00
     Technology Florbal MB
     MSH Mladá Boleslav
     pátek 14.12.2018 od 18:00
     FbŠ Bohemians
     SH Dašická Pardubice

     Poslední zápasy

     Tipsport Superliga
     pondělí 12.11.2018 od 18:10
     TJ Sokol Královské Vinohrady
     7:3