A-tým Tipsport Superliga 2018/2019

7:6p
2:3, 2:2, 2:1, 1:0
Sokol Pardubice
FbŠ Bohemians
pátek 14.12.2018 18:00
SH Dašická Pardubice
Tipsport Superliga, 15. kolo

Reportáž k utkání

Sokol v posledním zápase před dlouhou reprezentační přestávkou schytal vysokou porážku, ale zpět do zápasového tempa se vrátil vítězně. K úternímu čtvrtfinále Poháru České pojišťovny vyrazil do Brna, kde porazil porazil prvoligový Hattrick 11:10. Pardubičtí florbalisté se tak dostali zpět do střelecké formy, potřebují ale ještě zlepšit obrannou fázi. 

Na dobrou střeleckou úspěšnost budou chtít Pardubice navázat již v pátek v domácím utkáním s Bohemians. Vzhledem k postavení v tabulce je to pro oba celky důležitý duel, jelikož domácí celek ztrácí na svého soupeře v tabulce z dvanácté pozice pouhé dva body, zároveň je ztráta na postupové pozice do play off pouhé tři body. Bohemians zvítězili dvakrát v řadě, naposledy ale padli v Otrokovicích po prodloužení 4:3. Pardubičtí florbalisté v prvním vzájemném střetnutí letošní sezony úspěsně dotahovali gólovou ztrátu a nakonec zvítězili 7:6 po prodloužení. Velice pikantní duel to bude pro Marka Ďopana, jenž dlouhou řádku let hrál za pardubický klub a nedávno z něj přestoupil do pražského celku.

Také nedělní výjezdní utkání v Chrudimi bude pro další vývoj soutěže v dolní polovině tabulky důležitý.  Bulldogs jsou v Tipsport Superlize na 9. místě, tedy o jednu pozici před Bohemians, Pardubice na ně ztrácí tři body. Brněnský celek před měsícem v posledním zápase prohrál s Královskými Vinohrady 5:4 po prodloužení, v předchozím utkání ale porazil Ostravu 5:3. V posledních třech vzájemných utkáních Pardubic a Brna nebyl gólový rozdíl vysoký. V 8. kole letošního ročníku předvedli Bulldogs úspěšný obrat a na domácí půdě porazili Pardubice 3:1. V nedělním utkání v Chrudimi se můžete těšit i na doprovodný program, bude se soutěžit o víkendovou zápůjčku automobilu. Před zápasem A týmu se bude v chrudimské sportovní hale hrát také KB liga juniorů, se Sokolem se střetnou Vítkovice.

15. kolo Tipsport Superligy:

pátek 14. prosince, 18:00, SH Dašická: Sokol Pardubice – FbŠ Bohemians

16. kolo Tipsport Superligy:

neděle 16. prosince, 17:00, SH Chrudim: Sokol Pardubice – Bulldogs BrnoDalší informace

Příští zápasy

Žádné další zápasy se v této sezóně nehrají.

Poslední zápasy

Tipsport Superliga
neděle 17.3.2019 od 17:00
Bulldogs Brno
3:2