A-tým Tipsport Superliga 2018/2019

8:9p
0:1, 5:2, 3:5, 0:1
Sokol Pardubice
FBC Liberec
pátek 21.12.2018 18:00
SH Dašická Pardubice
Tipsport Superliga, 17. kolo

Reportáž k utkání

Pardubice nevstoupily do posledního zápasu roku 2018 špatně, jenže v 11. miutě jako první inkasovaly po přesné trefě Valeše. Po dvou ubráněných oslabeních si na začátku druhé dvacetiminutovky zpracoval Jan Kourek na středu hřiště nástřel Bíleho z poloviny hřiště a i přes dotěrného obránce zakončil přesně k tyči. V polovině duelu šel Sokol poprvé do vedení, Martin Zozulák nad ničím příliš nepřemýšlel a zkusil vystřelit ze střední vzdálenosti z pravé strany na zadní tyč, což mu vyšlo. Ve druhé polovině druhé třetiny se s góly roztrhl pytel, nejdříve byl s dorážkou úspěšný Ivo Teichman, na jeho branku Liberec odpověděl. To ale nebylo z druhé části zdaleka vše, po křižném pasu od Prixe pálil od pravého mantinelu přesně na přední tyč Adam Šmíd.  I na tuto branku našel Liberec odpověď, dvoubrankové vedení však Sokolu vrátil ranou z první po nahrávce od Formánka Martin Zozulák.

Týmu z pod Ještědu vyšel vstup do třetí třetiny a ve 47. minutě po čtyřech vstřelených brankách vedl 7:5. Sokol se ovšem nevzdal, dvakrát během minuty zaúřadoval kapitán Martin Zozulák a bylo srovnáno. Nejprve se dostal k odraženému míčku na středu hřiště a zasunul ho za gólmana, jeho čtvrtá trefa v zápase přišla po zakončení dva metry za polovinou hřiště– 7:7. Liberečtí se znovu dostali do vedení, to ale nemělo dlouhé trvání, po pouhých patnácti vteřinách využil úspěšného aktivního napadání Patrik Petr.

I druhé vzájemné střetnutí Pardubic s Libercem v této sezoně dospělo do prodloužení, tentokrát se ale radoval Liberec, když Sokol v první minutě prodloužení neuhlídal před brankou Ferdana, jenž skóroval na konečných 9:8 pro Liberec. 

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „Zápas se zlomil ve třetí třeině, kde jsme nezachytili nástup hostů. Velká škoda, protože v tu dobu už mohlo být dávno rozhodnuto, šance na to rozhodně byly. V konečném důsledku můžeme být rádi za bod. Teď si odpočineme, vyčistíme hlavy, čeká nás spousta práce a super zápasů.“

Tipsport Superliga, 17. kolo:

Sokol Pardubice – FBC Liberec 8:9 po prodl. (0:1, 5:2, 3:5 – 0:1)

     Branky a asistence Pardubic: 22:11 Kourek (Bílý), 29:35 Zozulák (Kourek), 32:36 Teichman, 36:30 Šmíd (Prix), 37:44 Zozulák (Formánek), 50:08 Zozulák (Kourek), 51:18 Zozulák (Formánek), 58:50 Petr (Formánek).

     Rozhodčí: Dolanský, Sýkora; Střely na branku: 30:18; Vyloučení: 2:0; Bez využitíDiváci: 253.

     Sestava Pardubic: Haleš (Levínský) – Oubrecht, Škeřík, Slabý, Prix, Bílý, Krigovský, Formánek – Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Savický, Žáček, Černý.


     Další informace

     Příští zápasy

     Žádné další zápasy se v této sezóně nehrají.

     Poslední zápasy

     Tipsport Superliga
     neděle 17.3.2019 od 17:00
     Bulldogs Brno
     3:2