A-tým Tipsport Superliga 2018/2019

2:3
2:0, 0:2, 0:1
Sokol Pardubice
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE
neděle 24.2.2019 17:00
SH Dašická Pardubice
Tipsport Superliga, 26. kolo

Reportáž k utkání

Pardubice na začátku utkání na nic nečekaly a hned z první útočné akce se ujaly vedení. Václav Oubrecht si na pravé straně vyměnil balonek s Dleskem a střelou přes obránce poslal míček ke vzdálenější tyči – 1:0. V polovině třetiny nebyl Oubrecht daleko od své druhé přesné trefy, míček se k němu dostal při rychlém protiútoku po ose Žáček – Kourek, ale Michajlovič vytáhl dobrý zákrok. Panthers podruhé kapitulovali v závěru třetiny, obránce Lukáš Prix byl vysunutý na levém křídle, kde ho přihrávkou z poloviny hřiště našel Petr a Prix mířil přesně k bližší tyči – 2:0.

Jenže Otrokovice napodobily Sokol z první třetiny a po devatenácti vteřinách druhé periody snížily na rozdíl jediné branky. Hosté byli před brankou ve třech hráčích na dva bránící, Gál nahrál na střed Jurčíkovi, jenž zakončoval z první za ležícího brankáře Levínského – 2:1. Ve 27. minutě udržel vedení domácích krásným zákrokem Levínský, jenže o minutu později už podruhé inkasoval, když jeho spoluhráči neuhlídali Petra Kittela v předbrankovém prostoru a ten se prosadil z první – 2:2. Sokol si mohl vzít vedení zpět v početní výhodě, tu však nezužitkoval.

Ve třetí části byly k vidění zajímavé akce na obou stranách, blízko gólu byl při brejku Janeček, jenže jeho dělovka minula branku. Na začátku 51. minuty se hosté poprvé v utkání ujali vedení, vybojovali míček za pardubickou brankou a Gál ho nahrál do předbrankového prostoru volnému Jurčíkovi, jenž podruhé v utkání pálil přesně z první – 2:3. Pardubice hned zabraly a vytvořily si několik gólových situací, Michajlovič vytáhl parádní zákroky proti střelám Zozuláka, Krigovského a poté v dobré pozici ještě minul balonek Kourek. Tři minuty před koncem si brankář hostí poradil s další nepříjemnou ranou od Zozuláka a následnou dorážkou Petra. Otrokovice ustály závěrečný tlak Sokola, kterému nepomohla ani hra bez brankáře. Vzhledem k tomu, že Pardubice nebodovaly a Brno získalo v posledním kole bod, se Sokol propadl na třináctou pozici a sérii play down bude začínat dvěma zápasy na domácí půdě Bulldogs.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „Neodehráli špatný zápas, ale body nás stál herní výpadek ve druhé třetině. Poslední utkání základní části proti Otrokovicím pro nás bylo dobrou prověrkou před play down.“

26. kolo Tipsport Superligy:

Sokol Pardubice – Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)

Branky a asistence Pardubic: 0:21 Oubrecht (Dlesk), 18:26 Prix (Petr).

Rozhodčí: Sýkora, Tkáč; Střely na branku: 21:15; Vyloučení: 0:1; Bez využitíDiváci: 282.

Sestava Pardubic: Levínský (Haleš) – Oubrecht, Škeřík, Slabý, Prix, Bílý, Kaluža, Formánek – Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Žáček, Krigovský, Petržela.


Další informace

Příští zápasy

Žádné další zápasy se v této sezóně nehrají.

Poslední zápasy

Tipsport Superliga
neděle 17.3.2019 od 17:00
Bulldogs Brno
3:2