680_20190814_165424.jpg

A-tým a junioři míří na mezinárodní turnaj Slovak Floorball Cup

Sokolské týmy čeká cesta na východ. V rámci letní přípravy zavítají na mezinárodní turnaj do hlavního města Slovenska. Největší tamní turnaj Slovak Floorball Cup, který se koná od čtvrtku 15. srpna do neděle 18. srpna v Bratislavě, slibuje pro oba výběry zajímavou konfrontaci.

Letošního ročníku se účastní 92 týmů všech kategorií z 11 zemí, hraje se celkem v pěti halách po celé Bratislavě. A-tým se představí v kategorii ELITE. Ve skupině B narazí na Team Thorengruppen SK, tedy na finalistu druhé nejvyšší švédské soutěže v roce 2019, dalším soupeřem je Výběr SVK. Zápasy základních skupin a play-off A-týmu se budou hrát 3 x 20 minut hrubého času. 

„Na turnaji odehrajeme nejméně tři kvalitní zápasy, což je pro nás to nejdůležitější. Turnaj jsme letos zařadili do přípravy poprvé, a to především proto, že proti jiným turnajům budeme mít možnost hrát zápasy 3 x 20 minut proti kvalitním soupeřům. Dalším velkým přínosem na tomto turnaji bude fakt, že tým bude další 4 dny pohromadě, což nám pomůže k vytváření té pravé týmové atmosféry. Očekávám, že po Czech Open a pohárovém utkání budeme připraveni na to, aby naše hra snesla přísnější měřítko,“ řekl hlavní trenér Ladislav Štancl.

Juniorský tým odehraje své zápasy ve skupině JB proti FBC White Eagles Bratislava, FBC Páv Pišťany, Ukraine U-19 a 1.SC TEMPISH Vítkovice. Zápasy juniorů se hrají 2 x 15 minut do úrovně čtvrtfinále, poté 2 x 20 minut.

„Na turnaj se celý tým moc těší. Bohužel jsme začali s druhou fází přípravy teprve v pondělí, takže jsme nebyli moc času na hokejce. Věřím ale, že se na turnaji budeme opět prezentovat aktivní a důraznou hrou, stmelíme partu a poznáme i krásy Bratislavy,“ řekl hlavní trenér juniorského týmu Milan Randa.