725_20191204_185505.jpg

A-tým čeká superligový dvojzápas s Českou Lípou a BLACK ANGELS

Pardubické florbalisty čekají první prosincová utkání, kdy se v rámci výjezdního zápasu v pátek 6.12. střetnou s Českou Lípou a poté v neděli 8.12. v Pardubicích s týmem BLACK ANGELS. SOKOLI doufají ve zlepšení dosavadních výkonů, k čemuž by jim měla pomoci změna kapitána i návrat zkušeného Jan Bílého, který nastoupí již v následujících utkáních.

Páteční soupeř z České Lípy v posledních dvou utkáních podlehl venku Tatranu Střešovice 11:6 a následně i FBŠ Bohemians poměrem 5:8. Celkem získal z posledních 4 utkání jen jeden bod za prohru v prodloužení s Hattrickem Brno. I přes špatné rozpoložení soupeře bude nejspíše outsiderem Pardubický celek, který na Českou Lípu nacházející se na 9. příčce ztrácí v tabulce 9 bodů. První vzájemné utkání sezóny SOKOLI doma zvládli, 21. září v hale Dašická zvítězili 11:5.

Nedělní protivník, pražský celek BLACK ANGELS, se v superligové tabulce nachází na 13. příčce hned nad SOKOLY a drží si náskok 5 bodů. Pražané prohráli posledních 6 utkání v řadě, dobrou formou se tedy pyšnit nemohou. Předchozí střetnutí obou celků v aktuální superligové sezoně skončilo 27. září v Praze těsnou výhrou BLACK ANGELS 11:10. Nedělní utkání s Pražany může být klíčové v boji na konci tabulky. Pardubičtí čekají na výhru v nejvyšší soutěži od 26. října, kdy porazili TJ Sokol Královské Vinohrady 5:4. SOKOLI doufají, že návrat Jana Bílého do sestavy a změna kapitána povedou ke zlepšeným výkonům a k zisku veledůležitých bodů.

Komentář trenéra Ladislava Štancla:

„Jsme si vědomi toho, že nás v prosinci čeká velmi náročný program, kdy odehrajeme během 15 dnů 6 zápasů. Začínáme v Lípě a domácím zápasem s Black Angels, kdy nás v obou zápasech čeká těžká šichta. Hrajeme nejen o velmi důležité body, ale také o to, aby se zlepšilo naše psychické rozpoložení, které samozřejmě není ideální. Chceme všichni konečně prolomit nepříznivou výsledkovou sérii a konečně prodat naše výkony v zápasech tak, abychom získali body. Čekají nás zápasy se soupeři, kteří jsou v tabulce před námi, takže se na ně dobře připravíme a věříme, že se na soupeře dotáhneme.“

Superliga florbalu, 15. kolo:

pátek 6. prosince, 19:00, SH Česká Lípa: FBC 4CLEAN Česká Lípa – SOKOLI Pardubice

Superliga florbalu, 16. kolo:

neděle 8. prosince, 17:00, SH Dašická Pardubice: SOKOLI Pardubice – BLACK ANGELS