719_20191121_134556.jpg

A-tým čeká těžké dvojutkání v Ostravě

Sokoli před sebou mají další náročnou zkoušku, kdy během krátké doby odehrají dva zápasy. V obou případech se jedná o venkovní střetnutí. Nejprve se v pátek představí proti Ostravě a hned v sobotu vyrazí na palubovku loňského mistra Vítkovic.

Pardubice neprožívají ideální období. Téměř od začátku sezóny se nacházejí na spodních příčkách tabulky a během posledních týdnů klesly na samé dno soutěže.  Během minulého týdne přišla také změna na postu kapitána týmu, čímž si Pardubice slibují nový impuls do hry, a tím důležité odpoutání se od nelichotivé pozice v tabulce. Zda-li bude tato změna pozitivním krokem, se uvidí právě v následujících zápasech.

Zítra podvečer nás čeká tým FBC ČPP Ostrava, který nám v minulém týdnu přerušil možnou cestu k obhajobě poháru, kdy nás v osmifinále zmíněné soutěže porazil 8:6. Obhajoba poháru je sice pryč, ale boj o vyšší příčky Superligy nikoliv. Ostrava navíc v posledních třech zápasech nezískala ani bod. Poslední zápas odehrála proti aktuálnímu lídru soutěže, kdy po reprezentační pauze vyrazila do Mladé Boleslavi. Rozhodně se nedá říct, že by odehrála špatné utkání. S lídrem držela krok, ale i přesto nezabránila prohře 3:6. SOKOLI si jsou vědomi, že ani do tohoto utkání nejdou v roli favorita, ale právě to může být nakonec výhodou.

V sobotu to bude rozhodně těžší zápas. Vzpomínky na Superpohár máme stále v živé paměti, když jsme i přes skvělou atmosféru a velký počet diváku v aréně viděli jednoznačnou dominanci soupeře. Vítkovice se aktuálně nachází na čtvrtém místě tabulky. Body ztratily především v přímých soubojích s největšími konkurenty, tedy se Spartou a Mladou Boleslaví. 

Komentář trenéra Ladislava Štancla k utkáním:
„Čeká nás těžké dvojutkání v Ostravě, ze kterého by pro nás byly jakékoliv body zlaté a důležité. Jedeme do Ostravy zabojovat o co nejlepší výsledky a odehrát dobré zápasy. Je před námi naprosto klíčových 5 týdnů pro celou sezónu a podle toho k tomu chceme všichni přistoupit. Zvednout naše výkony, odrazit se od maličkostí a konečně zlomit nepříznivou sérii bez bodu. Jsem přesvědčený, že pokud se každý hráč obětuje pro tým, dodržíme pokyny a budeme se rvát do posledních vteřin, máme na to body získat. Pokud tomu tak nebude, body se v Superlize sbírají jen těžko.“

Superliga florbalu, 12. kolo:

pátek 22. listopadu, 18:00, ČPP Aréna Ostrava: FBC ČPP Ostrava – SOKOLI Pardubice

Superliga florbalu, 13. kolo:

sobota 23. listopadu, 17:00, SC Dubina Ostrava: 1. SC Tempish Vítkovice – SOKOLI Pardubice