675_20190806_144137.jpg

A-tým míří na Czech Open, bude hrát kategorii ELITE!

Je to opět tady! Pardubice po roce zavítají v rámci letní přípravy do hlavního města na Czech Open. Sokol čeká obrovská výzva, budou hrát v kategorii ELITE, která slibuje konfrontaci se světovou florbalovou špičkou.

Tradiční letní turnaj Czech Open, který se koná od čtvrtku 8. srpna do neděle 11. srpna v Praze, patří k jednomu z vrcholů letní přípravy. Letošního ročníku se účastní 228 týmů ze 17 zemí, hraje se celkem v šestnácti halách po celé Praze. Pardubice se představí v kategorii ELITE, jejíž základní část je rozdělena na čtyři skupiny po čtyřech týmech. V utkání základních skupin a play-off až do úrovně čtvrtfinále se bude hrát 2 x 20 minut hrubého času, závěrečné 3 minuty budou měřeny na čistý čas.

Sokol se představí ve skupině B, kde ho nejprve ve čtvrtek od 9:30 čeká střetnutí se švýcarským týmem UHC ALLIGATOR MALANS. Druhý zápas skupiny odehrají v 15:20 s tradičním soupeřem ze Superligy FAT PIPE FLORBAL CHODOV. Poslední duel v základní skupině odehraje Sokol v pátek, kdy je od 9:40 v plánu zápas s nejatraktivnějším soupeřem skupiny, tedy s PIXBO WALLENSTAM IBK. Všechny zápasy základní skupiny odehrají Pardubice v hale na Vinohradech.

„Czech open je pro nás první velkou akcí herní části přípravy. Všichni se na to těšíme, protože nás čekají TOP zápasy v elitní skupině, kterou jsme si vybojovali loňským vítězstvím v kategorii PRO. Jedeme tam s tím, že v těžkých zápasech, které nás čekají, chceme podat maximálně zodpovědné výkony. Takové zápasy nás posouvají dál a já jsem rád, že je máme možnost hrát. Zápasy proti týmům jako Pixbo jsou svátkem pro nás pro všechny a já jsem přesvědčen, že hráči ze sebe vydají absolutní maximum,“ řekl před startem turnaje hlavní trenér Ladislav Štancl.

„Naše skupina je velmi kvalitně obsazena. Myslím, že to bude ta pravá zkouška. Tady o motivaci nouze nebude. Každý chce porazit věhlasné Pixbo, ambiciózní Malans a silný Chodov. Cíl turnaje je určitě zdokonalit naši hru a nabrat nové zkušenosti. Příprava byla dlouhá a náročná. Kondiční trenér Petr Mocek nám dal zabrat a tak doufejme, že se to ukáže na turnajích, tak v sezóně,“ dodává hráč pardubického týmu Martin Haleš.