736_20200107_123032.jpg

A-tým Sokolů opouští trojice hráčů

Klub Sokoli Pardubice se rozhodl ukončit spolupráci s trojicí hráčů. Pardubickou kabinu tak opouštějí Tomáš Dlesk, Filip Krigovský a Daniel Škeřík. „Bohužel i takováto nepříjemná a nekomfortní rozhodnutí patří ke sportu a k týmovému zvlášť. Máme nastavenou nějakou představu, jak chceme, aby hráči v týmu fungovali a jak by vše mělo vypadat. Ale v tomto případě se naše pohledy stále více rozcházely a my jsme se rozhodli reagovat, “ vysvětluje trenér Štancl.

Všichni tři hráči byli postaveni mimo trénink již před Vánocemi, finální rozhodnutí padlo však až o dva týdny později. V níže uvedeném komentáři vysvětluje hlavní trenér mužského A týmu Ladislav Štancl důvodu, které k takto těžkému rozhodnutí vedly:

To, jak tým funguje, se pozná právě v krizových situacích jako je ta, kterou nyní procházíme, a pokud není vše v pořádku, je pak zodpovědností nás, realizačního týmu, jak budeme nastalou situaci řešit. Vzhledem k tomu, že z našeho pohledu momentálně tým nefunguje, jak by měl, rozhodli jsme se přistoupit k takto radikálnímu řešení.

Postoj jednotlivce musí být v našem kolektivním sportu podřazen celému týmu a ve prospěch týmu, což jsme u těchto hráčů nevnímali. Je zcela zásadní říct, že vyřazení hráčů z týmu není v žádném případě reakce pouze na špatné výsledky. Je to reakce na rozpoložení těchto konkrétních hráčů, jejich vliv na tým a vůbec režim fungování v kontextu celého hráčského i realizačního týmu.

Rozhodnutí, jako je ukončit spolupráci hned s několika hráči najednou, je jedno z nejtěžších a nejnepříjemnějších vůbec. Pro mě osobně je celá tato situace nejtěžší, kterou jsem zatím musel ve své dosavadní trenérské kariéře řešit a je to jedno z nejtěžších rozhodnutí, které jsem si musel nejdříve obhájit sám před sebou. Ale nejdůležitější pro mě je, že jsme se na tom shodli v celém realizačním týmu a jsme v tomto jednotní.

Tímto vysíláme další jasný signál o tom, jak s týmem chceme pracovat, jak mají hráči fungovat a jaké jsou pro nás priority v tom, aby tým doopravdy vnitřně dobře fungoval.

Vzhledem k výsledkům a postavení v tabulce všichni víme, co nás po základní části čeká. A proto je nyní extrémně důležité vyladit nejen formu, ale především náladu a celkový charakter týmu. V play-down totiž rozhoduje jednota a soudržnost týmu, která se pak promítne i do výkonů na hřišti.