664_20190507_171203.jpg

A týmu Sokola začala první fáze letní přípravy

Florbalistům pardubického A týmu po měsíčním volnu odstartovala první fáze letní přípravy na novou sezonu. Ta je nově z velké části individuální podle tréninků sestavených kondičním trenérem Petrem Mockem. Realizační tým zůstává pro nový ročník stejný jako v předchozí sezoně, kádr opustil obránce Jan Bílý, naopak do něj z juniorů plně přešli Vojtěch Kaluža a David Petržela.

„Tým zůstává kompletně stejný jako v minulé sezoně. Ukončit florbalovou kariéru na nejvyšší úrovni se rozhodl Jan Bílý. Do A týmu se pak na stálo zařadí Vojtěch Kaluža a David Petržela, kteří s námi jako junioři již absolvovali druhou polovinu předešlého ročníku. Takto tedy tým zahájil letní přípravu, která započala se začátkem května,“ řekl na úvod hlavní trenér Ladislav Štancl.

Pardubičtí florbalisté zažívají na úvod přípravy jednu novinku, trénují sice individuálně, ale díky používání sporttestrů jsou pod částečným dohledem trenérů. „Nyní hráči absolvují první fázi kondiční přípravy, která je individuální. Trénují tedy podle sestavených tréninků kondičním trenérem se sporttestery. Je to novinka v přípravě a my věříme, že to pomůže k jejímu oživení, zefektivnění i ke zlepšení tréninkových podmínek pro hráče u nás v klubu. Jsem přesvědčený o tom, že v přípravě je to další krok dopředu a další posun v servisu pro naše hráče,“ doufá Štancl ve zkvalitnění přípravy na novou sezonu.

Od června již začne Sokolu Pardubice týmová část letní přípravy, v které se zúčastní tří turnajů. Na úvod je čeká v polovině května první herní test v podobě Sokol cupu, následovat bude druhá fáze individuální přípravy a po ní Czech Open, na němž budou díky loňskému prvenství v kategorii Pro měřit síly s nejsilnějšími celky v kategorii Elite. O týden později okusí další novinku v přípravě – zahraniční turnaj na Slovensku. „V červnu pak začneme již trénovat týmově a budou zařazeny i herní halové tréninky. V polovině června podstoupíme první herní test v podobě Sokol cupu, který pořádáme u nás na Dašické. Během víkendu odehrajeme dvě přípravná utkání na domácí půdě. Poté v červenci přijde na řadu druhá individuální fáze. V srpnu se již herní příprava rozjede na plno, máme naplánované dva turnaje a oba budou na mezinárodní úrovni. Na Czech Openu budeme letos startovat v elitní kategorii, takže nás čekají soupeři nejtěžšího kalibru. O týden později jedeme do Bratislavy na Slovak Floorball cup, kde nás čekají také velmi kvalitní soupeři ze zahraničí. Z tohoto pohledu bude herní příprava opravdu na vysoké úrovni a já věřím, že si z ní odneseme opravdu hodně. Čeká nás spousta tvrdé práce, ale jak už to tak bývá, tak přípravné období není tak dlouhé, jak se na první pohled zdá, takže je třeba poctivě pracovat již od samého začátku,“ je si vědom šéf pardubické střídačky.

Složení týmu pro sezonu 2019/2020

Brankáři: Martin Haleš, Jakub Levínský

Obránci: Václav Oubrecht, Vojtěch Kaluža, Daniel Škeřík, Lukáš Slabý, Lukáš Prix, Filip Krigovský, Radek Formánek

Útočníci: Patrik Petr, Michal Janeček, Martin Zozulák, Jan Kourek, Ivo Teichman, Tomáš Dlesk, Přemek Pakosta, Adam Šmíd, Jan Savický, David Petržela, David Žáček, Petr Černý