691_20190912_175619.jpg

Áčko v sobotu čeká Superpohár proti Vítkovicím

A-tým má za sebou náročnou přípravu, ale nyní přichází zasloužená odměna v podobě utkání, které bude i soubojem o první trofej sezóny. Už v sobotu totiž startuje nejprestižnější florbalová soutěž v České republice pod názvem Superliga florbalu. Tým pod vedením kouče Ladislava Štancla má o motivaci postaráno, v cestě jim stojí loňský vítěz soutěže.

Sokoli Pardubice začnou soutěžní ročník 2019/2020 ve velkém stylu. Hokejová aréna v Pardubicích bude totiž od soboty do neděle patřit pouze florbalu. Těšit se můžeme na start mládežnického turnaje Junior Sokol Cupu, který sportovní víkend odstartuje a také zakončí. Ve 14 hodin nás čeká hlavní program v rámci pardubického florbalového festivalu, kdy východočeský A-tým vstoupí na palubovku proti Vítkovicím. S týmem, který vede hlavní trenér Pavel Brus, máme nelichotivou bilanci. V minulé sezóně jsme prohráli na venkovním utkání 7:3. Daleko horší výsledek jsme zaznamenali při domácím zápase ve sportovní hale Dašická, kde jsme s loňským vítězem soutěže prohráli 2:11. To je ale minulost, a pardubický tým, který má druhý nejmladší kádr v lize, chce v utkání Superpoháru uspět.

Nový kapitán týmu Tomáš Dlesk svému mužstvu věří. „Hned v prvním utkání nás čeká zkouška ohněm, kdy se pokusíme porazit Vítkovice. Na hřišti uděláme maximum, aby první body zůstaly doma. Zápasy v aréně mají vždy skvělou kulisu a ta nás žene k těm nejlepším výkonům.“

Pro oba celky bude duel speciální z mnoha důvodů. Půjde zde o první trofej i úspěšný start do ligy, a to vše před skvělou diváckou kulisou. Tým z města perníku se pyšní největší průměrnou návštěvností na domácích zápasech. „To, že první kolo odehrajeme právě proti Vítkovicím před určitě vynikající diváckou kulisou, bude velká událost a všichni se těšíme. Jako důležitější ale vnímám to, abychom do sezóny vstoupili dobrým a kvalitním výkonem,“ říká hlavní kouč Ladislav Štancl. Zda-li se nám podaří atakovat divácký rekord a zajistit si úspěšný start sezóny, se dozvíme už v sobotu 14. září od 14 hodin v hokejové aréně v Pardubicích. 

Superliga florbalu, 1. kolo:

sobota 14. zaří, 14:00, Enteria arena: SOKOLI Pardubice – 1.SC TEMPISH Vítkovice